Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar

Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar

Kırıkkale turizminin canlanmasıyla birlikte yurdun dört bir yanından gelen vatandaşlar, bozkırın ortasında yer alan tarihi Çeşnigir Kanyonu’nda tekne turu yaptı.

  • Kategori : Gündem
  • 23 Mart 2021 Salı
  • 09:19

KIRIKKALE (İHA) - Kırıkkale’de tarih ve doğal güzelliklerin bir arada olduğu Selçuklu yadigârı Çeşnigir Köprüsü ve Kanyonu, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini cezbediyor. Turizme kazandırılan tarihi alana yurdun dört bir yanından birçok ziyaretçi geliyor. Kızılırmak nehri üzerinde tekneyle gezintiye çıkanlar kanyonu seyretmenin keyfini çıkartıyor. Ziyaretçiler, seyir teraslarında ve köprüde hatıra fotoğrafı çektiriyor. Deniz güzelliği yaşatan bir yer olduğunu belirten Soner Güler, “Gerçekten hafta sonları olsun hafta içi olsun görülmeye değer bir yer. İç Anadolu’nun kalbinde İç Anadolu’nun göbeğinde gerçekten deniz havası deniz güzelliği yaşatan bir memleketimiz var. Tüm Türkiye’yi buraya davet ediyoruz. Gelip görebilecekleri bir mekân” dedi. Veli Özgeçli, “Bu fırsatı değerlendirip bir tekne turu atmak istedik. Gayet güzel bir yer ilk defa geliyorum. Harika bir doğa harika bir gün. Çok güzel gerçekten görülmeye değer bir yer” diye konuştu. Alanın görülmeye değer bir yer olduğunu anlatan Seren Aktaş, “Herkes için görmeye değer bir yer olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı. Cüneyt Aktaş ise "Buralar epey bir güzelleşti. Hafta sonu hafta içi daima gelip geziyoruz. Burada çok güzel bir hizmet var. Gelip görülecek bir yer. Herkesi davet ediyoruz” dedi.

Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar Kırıkkale’de turizm canlanıyor: Bozkırın ortasında tekne turu için akın akın geliyorlar

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.