Kırıkkale'de sokağa çıkma kısıtlaması öncesi 'yok artık' dedirten görüntüler

Dünyayı cehenneme çeviren Koronavirüs(covid-19) salgını tedbirleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırıkkale’de de devam ediyor. Son alınan kararlar gereği, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmişti. Bu kısıtlamanın başlayacağı son gününde hafta sonun

  • Gündem
  • 04 Aralık 2020
  • 22:46

Gazetekale.com Haber Merkezi | Özel Haber
Bugün Kırıkkale’de alışveriş için sokağa çıkan Kırıkkaleliler, market, fırın, benzinlik ve ATM’lere akın etti. Sokağa çıkma kısıtlamasının öncesinde son saatlere girilirken ekmek kuyruğa girenlerin görüntüleri ‘yok artık’ dedirtti. Vaka sayısının her geçen gün arttığı ve insanların koronavirüsten vefat ettiği Kırıkkale’de sosyal mesafe kuralını ezip geçen vatandaşlar, salgının yayılım hızının tavan yapması için tüm koşulları oluşturdu.

Cadde ve sokaklarda araç trafiği yaşanırken, metrelerce kuyruk oluştu. Yüzlerce vatandaşın aynı anda akın ettiği dükkanlarda sosyal mesafe kuralına da uyulmadığı gözlendi. Şehrin her yerinde market ve fırınların önünde uzun kuyruklar oluştu. İki günlük sokağa çıkma yasağı öncesi ihtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkan vatandaşlar, trafik yoğunluğunun artmasına sebep oldu.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

80827

Önal: “MKE’de taşeron işçileri promosyondan haklarını alamadı”

TÜİK, işsizlik oranını açıkladı

Yola çıkacak sürücüler dikkat!

Tarımda yeni destekleme modeli 

Üreticilerimizin her zaman yanındayız 

Pekuz: “Bankalar promosyon verirken enflasyonu görmeli”

SIRADAKİ HABERLER