Kırıkkale'de sokağa çıkma kısıtlaması öncesi 'yok artık' dedirten görüntüler

Kırıkkale'de sokağa çıkma kısıtlaması öncesi 'yok artık' dedirten görüntüler

Dünyayı cehenneme çeviren Koronavirüs(covid-19) salgını tedbirleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırıkkale’de de devam ediyor. Son alınan kararlar gereği, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmişti. Bu kısıtlamanın başlayacağı son gününde hafta sonunu evde geçirecek olan Kırıkkaleli vatandaşlar, market, fırın, benzinlik ve ATM’lere akın etti.

  • Kategori : Gündem
  • 04 Aralık 2020 Cuma
  • 22:46

Gazetekale.com Haber Merkezi | Özel Haber
Bugün Kırıkkale’de alışveriş için sokağa çıkan Kırıkkaleliler, market, fırın, benzinlik ve ATM’lere akın etti. Sokağa çıkma kısıtlamasının öncesinde son saatlere girilirken ekmek kuyruğa girenlerin görüntüleri ‘yok artık’ dedirtti. Vaka sayısının her geçen gün arttığı ve insanların koronavirüsten vefat ettiği Kırıkkale’de sosyal mesafe kuralını ezip geçen vatandaşlar, salgının yayılım hızının tavan yapması için tüm koşulları oluşturdu.

Cadde ve sokaklarda araç trafiği yaşanırken, metrelerce kuyruk oluştu. Yüzlerce vatandaşın aynı anda akın ettiği dükkanlarda sosyal mesafe kuralına da uyulmadığı gözlendi. Şehrin her yerinde market ve fırınların önünde uzun kuyruklar oluştu. İki günlük sokağa çıkma yasağı öncesi ihtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkan vatandaşlar, trafik yoğunluğunun artmasına sebep oldu.

ekmek kuyruğu (2).jpg ekmek kuyruğu (1).jpg ekmek kuyruğu (3).jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Gurbet Lüy

Sadece sev, koşulsuz şartsız

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

Alaaddin Güneşer

Fal Baktırmak

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?