Kırıkkale Belediyesi metruk binaların yıkımına devam ediyor

Kırıkkale Belediyesi metruk binaların yıkımına devam ediyor

Kırıkkale Belediyesi, şehirde tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yapıların yıkımına devam ediyor. 2021 yılının ilk üç ayında 11 metruk binanın yıkımı gerçekleştirilirken bir binanın da tamiratı gerçekleştirildi.

  • Kategori : Gündem
  • 23 Mart 2021 Salı
  • 10:45

GAZETEKALE.COM/HABER MERKEZİ

2020 YILINDA 84 ADET 
Kırıkkale şehir genelinde metruk halde bulunan ve vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, gelen talepler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve gerekli resmi işlemlerin tamamlanması ile birlikte yıkımı gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Kırıkkale Belediyesince 2020 yılında 84 adet metruk yapının yıkımı gerçekleştirilirken 2021 yılının ilk üç ayında da 11 adet metruk binanın yıkımı tamamlandı. 

GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA YIKILIYORLAR
Başkan Saygılı ’nın talimatlarıyla vatandaşların huzurunu ön planda tutmak için İmar Müdürlüğü Yapı Kontrol ve Kaçak İnşaat Şubesi ekipleri tarafından, kaderine terk edilmiş metruk yapılar tespit edilerek gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte metruk binaların yıkımı gerçekleştiriyor. Bu kapsamda son olarak Kırıkkale Belediyesi ekiplerince Ahılı Mahallesi’nde bulunan 9 metruk yapının yıkımı gerçekleştirildi.
 

Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (1).jpg Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (2).jpg Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (3).jpg Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (4).jpg Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (5).jpg Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (6).jpg Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (7).jpg Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor (8).jpg

aliokanzengin63@gmail.com
Aliokan zengin

Asagi mahmutlar da da metruk bina cok ve bu binalara giren cikan belli degil madde bagimlilarida tirnerciside bu metruk binalara girip cikiyorlar ben bu binalarin yikilmasini istiyorum


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.