Karakuş, 'Çözüm önerileriyle iktidar olmaya geliyoruz'

Karakuş, 'Çözüm önerileriyle iktidar olmaya geliyoruz'

Geçtiğimiz günlerde il yönetimi açıklanan Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Kırıkkale İl Başkanlığı, ilk basın toplantısını düzenledi. İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, “Muhalefet yapmaya değil, çözüm önerileriyle iktidar olmaya geliyoruz” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 06 Ağustos 2020 Perşembe
  • 12:53

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye genelinde çalışmalarına devam ederken, geçtiğimiz ay Kırıkkale İl Başkanı olarak İsmail Oğuz Karakuş’u atamış, ardından 5 kişilik kurucu heyeti seçerek Kırıkkale’de yönetimi kurma görevini vermişti. Kurucu heyet geçen hafta il yönetimini açıklarken, dün de ilk basın toplantısını düzenledi. Kurucu İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş’un başkanlığında 21 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısına Karakuş’un yanı sıra kurucu üyeler İbrahim Işıkoğlu, Emir Varol, İsmigül Selamoğlu ve Gülşah Erkuş da katıldı. Başkan Karakuş, gönüller yapmaya geldiklerini, partiye her kesimden insanın başvurabileceğini ve her hangi bir ayrımın söz konusu olmadığını söyledi.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İDEALİ

Karakuş, zor günlerden geçtiğimiz bu dönemlerde sorumluluk duygusu ile Kırıkkale’mize ve ülkemize DEVA olmak için yola çıktığımızı dile getirerek, “DEVA partisi olarak Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan ve birbirinden kıymetli kurucu üyelerimiz ile birlikle Hukukun üstünlüğüne, özgürlüğe, adalete, Temel İnsan Haklarına ve demokrasiye, şiddet, korku, baskı, ötekileştirme ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, şeffaf, hesap verebilir ve denetlenebilir; gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğe umutla  baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı saygın ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için bu yola çıktık”

İSTİHARE VE ORTAK AKIL

“Bizim üzerimize düşen görev önce bulunduğumuz ortamda daha sonra kendi çevremizde, şehrimizde ve ülkemizde bu ideal için çalışmaktır. Bu ideali gerçekleştirmek için güzel Kırıkkale'mizde var gücümüzle çalışacağız. Çalmadık kapı bırakmayacak; genç, yaşlı, çocuk demeden hemşehrilerimizin derdini dinleyip, onların derilerine derman olmak için uğraşacağız. Kırıkkale’mizin sorunlarını tespit edip; istihare ve ortak akılla çözüm yollan arayacak ve dertlerimizin son bulması için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bizler bu şehirde yaşıyoruz ve sorunlarını yakından biliyoruz. Şehrimizin yaraları var. Bu yaralan sarmak için gece gündüz çalışacağız”

KIRIKKALE’YE KENDİMİZİ TANICAĞIZ

“Bugün bu toplantıda kıymetli basın mensuplarımızla, il kurucu yönetim kurulumuzu buluşturmak istedik. İl kurucu heyetimizle birlikte yürüttüğümüz titiz çalışmalar sonucunda; birbirinden değerli 21 kişilik il kurucu yönetim kurulumuzu belirledik. Çalışmalarımızı yaparken parti tüzüğümüze uygun olarak il yönetimimizin yüzde 50’sinden fazlası ilk defa bir siyasi partide görev almış arkadaşlarımızdan oluşmakta olup, 6 kadın arkadaşımız bulunmaktadır. İnşallah il yönelim kurulumuzla birlikte çok çalışıp, şehrimiz ve ülkemiz adına güzel işler yapacağız”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.