Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, bankaların promosyon ödemelerine yönelir piyasa gerçeklerini gözden geçirmesini istedi. Piyasa gerçekleri çerçevesinde yeniden belirlenmesi gerektiğini belirten Karabacak, “Daha önceden yapılan anlaşmalar sonucunda kurum ve kuruluş çalışanları çok daha düşük tutarlarda promosyon almıştır” dedi. 

  • Gündem
  • 08 Ağustos 2022
  • 17:51
Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

ESKİ ANLAŞMAYA GÖRE ÜCRET BELİRLENDİ  
Karabacak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Kamu çalışanlarına maaşlarını aldıkları bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği promosyon ödemesi yapılmaktadır. Ekonomik gelişmelere bağlı olarak son dönemde bankalara çalışanlar adına yatırılan paralar yükselmiş. güncel promosyon anlaşmaları da daha yüksek rakamlara ulaşmıştır. Buna karşın daha önceden anlaşma yapmış olan kurum ve kuruluş çalışanları çok daha düşük tutarlarda promosyon almıştır. Böyle olunca bankalara kamu çalışanları adına yatırılan miktar arttığı halde çalışanlarımıza düşük promosyon ödemeleri yapılmaktadır” dedi.


BU ÇALIŞMALAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR 
"Bu durumda önceden anlaşma yapan bankalar avantajlı, çalışanlarımız ise mağdur olmaktadır. Bu mağduriyetin giderilmesi amacıyla kamu çalışanları adına bankalarla geçtiğimiz yıllarda yapılan promosyon anlaşmalarının güncellenmesi gerekmektedir. Yaşanan gelişmeler karşısında, bankaların promosyon ödemelerini piyasa gerçekleri çerçevesinde yeniden belirlemesi zaruri hale gelmiştir” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir 

İlginizi Çekebilir

Banka promosyonları yeniden güncellenmeli 

İlginizi Çekebilir

Okulların ihtiyaçları tek tek tespit edilmeli 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

78046

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER