Haziran ayında fuar yapılacak 

Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 2-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı ve Sanayi ve Endüstri Fuarı için istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

  • Gündem
  • 28 Nisan 2022
  • 13:29
Haziran ayında fuar yapılacak 

BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK 
2 ayrı fuar için 2 ayrı oturum şeklinde gerçekleşen toplantılara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı Başkanlık etti. Dış paydaşlarımızla yapılan istişare toplantısında Kırıkkale’nin ekonomisi ve tanıtımına büyük katkı sağlayacak fuarları duyurulması ve katılacak firmaların belirlenmesi konuları görüşüldü. Fuarlarda yer almak isteyen firmalara 50 m2’ye kadar metre başı 150 TL KOSGEB stant desteği bulunduğunu hatırlatan Başkan Varlı, bu destekten yararlanmak isteyen katılımcıların fuar başlamadan önce KOSGEB’e başvuruda bulunmaları gerektiğinin altını çizdi. 


BÜYÜK BEKLENTİLER İÇERİSİNDE 
4.’sü düzenlenecek olan Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarına Türkiye’nin her yerinden firmaların katılacaklarını, ürünlerini Kırıkkale halkının beğenisine sunacaklarını ifade eden Varlı, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Sanayi ve Endüstri Fuarından da büyük beklentileri olduğunu söyledi.

 
2-5 HAZİRAN TARİHLERİNDE YAPILACAK 
Kırıkkale’de yapılan sanayi üretiminden, şehirde hangi ürünlerin üretildiğinden Kırıkkale halkının haberi olmadığını, bu fuar sayesinden sanayi ürünlerin hem vatandaşlara hem de sanayicilere tanıtmayı planladıklarını ifade eden Varlı, bir firmanın üretim sonrası elinde kalan atıl hammaddeye başka bir firmanın üretim aşamasında ihtiyaç duyabildiğini ancak bu mamulün Kırıkkale’de olduğunu bilinmediğinden dışarıdan temin edildiğini, Sanayi ve Endüstri Fuarında firmalar arası işbirliği anlayışıyla bu sorunun çözüleceğini söyledi. Yapılan toplantılarda 2-5 Haziran tarihlerinde TOBB tarafından yetkilendirilen Atlas Organizasyon firması tarafından düzenlenecek fuarlarla ilgili bayram sonrasında OSB’lerde firmalara tanıtım toplantısı düzenlenmesi kararlaştırıldı.


Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Haziran ayında fuar yapılacak 

İlginizi Çekebilir

Her bir proje çalışması eğitime katkı sağlıyor

İlginizi Çekebilir

Fuarlar şehir için önemli

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

21444

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER