Esnaf 'açız' diyor, belediye başkanı muhatap bile olmuyor!

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde özel halk minibüsü esnafı ve Belediye arasında zam tartışması yaşanıyor. Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’den istediği zammı alamayan esnafa, bir darbe de belediye otobüslerinin sefere başlaması oldu. Belediye otobüslerinin zararına çalıştığını söyleyen esnaf, “Başkan bizi muhataba dahi almıyor, devletin idari amirleri sesimizi siz duyun!” diyerek duruma tepki gösterdiler.

  • Gündem
  • 16 Haziran 2022
  • 19:54

BAHŞILI’DA MİNİBÜS ESNAFI, DEVLETİN İDARİ AMİRLERİNE ÇAĞRI YAPTI: BAŞKAN BİZİ DUYMUYOR, BU FERYADIMIZI SİZ DUYUN”

BELEDİYE OTOBÜSLERİ ZARARINA ÇALIŞIYOR 
Bahşılı ilçesinde Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine üye minibüs esnafı ve Belediye arasında zam sorunu yaşıyor. Artan akaryakıt maliyetlerine karşın ayakta durmakta güçlük çeken ve uzun zamandır Belediye Bakanı Recep Zafer Tekin’den zam talep eden esnaf, umduğunu bulamadı. Karşılarında muhatap bulamayan, zor yaşam koşullarıyla mücadele eden ve evlerine ekmek dahi götürmekte zorluk çeken minibüs esnafının sorununa kulak tıkayan Başkan Tekin, aldığı karar doğrultusunda belediye otobüslerini sefere başlatarak ikinci darbeyi vurdu.


ESNAFIN BÜYÜK TEPKİSİ VAR! EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMİYORUZ 
Başkan Tekin ile görüşmek isteyen ve kapı duvar şeklinde karşı karşıya kalan esnaf, adeta minibüs esnafını da görmezden geliyor. Özel halk minibüslerinin sefer saatlerine denk gelecek şekilde belediye otobüslerini sahaya süren Tekin, bu davranışıyla da adeta minibüs esnafını karşısına aldı. Esnafın 3-4 aydır zam talebini geri çeviren ve toplantılara dahi esnafı almayan Tekin, esnafın büyük tepkisini topluyor. 


BİZLERE DESTEK VERİN, AYNI ÜCRETE TAŞIYALIM 
“Yakıt zamları nedeniyle taşıma ücretlerinin 3,50 TL’den 5 TL’ye, tam ücretin 4,50 TL’den 6 TL’ye yükseltilmesini isteyen esnaf, “Belediye otobüsleri zararına çalışıyor ve fiyatları yarı yarıya düşürdü. Bu otobüsler adeta hem zarar ediyor, hem de belediyeyi zarara uğratıyor. Çok perişan durumdayız, evimize ekmek dahi götüremiyoruz. Bu belediye araçlarının çalıştığı yakıtın yarısını ya da bize günlük yakıt desteği verin bizde şuan ki mevcut fiyattan taşıyalım. Bu yakıt desteğini eğer bize verselerdi biz yine aynı fiyat üzerinden taşıma yapardık. Başkan adeta bizi görmek istemiyor. Biz tıkandık artık, yapacak bir şeyimiz kalmadı” dediler.

İlginizi Çekebilir

Barajda kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor 

İlginizi Çekebilir

Baraj gölünde kaybolan genç aranıyor!

İlginizi Çekebilir

Kayıp kadın ikinci günde de bulunamadı!

Esnaf Mağdur
Merhaba sayın haberci arkadaşım. Birde ben ricada bulunsam bende dahi yıllardır alacağını alamayıp dolandırılan esnaflar adına. Bahşılı Belediyesi ne malzeme tedarik edipte alacağını alamayan esnaflarında sesi olsanız. İcralık olupta makam aracı satılmasına rağmen alacağı parayı ilk alacaklı devlettir yasası yüzünden icra yoluyla satılan makam aracı jibin parasını 1 trilyondan fazla alacağı olan kaletepe vergi dairesine kaptıran esnaflarında sesi olsanız. Şimdiden teşekkür ederim

mağdur esnaf
Merhaba sayın haberci arkadaşım. Birde ben ricada bulunsam bende dahi yıllardır alacağını alamayıp dolandırılan esnaflar adına. Bahşılı Belediyesi ne malzeme tedarik edipte alacağını alamayan esnaflarında sesi olsanız. İcralık olupta makam aracı satılmasına rağmen alacağı parayı ilk alacaklı devlettir yasası yüzünden icra yoluyla satılan makam aracı jibin parasını 1 trilyondan fazla alacağı olan kaletepe vergi dairesine kaptıran esnaflarında sesi olsanız. Şimdiden teşekkür ederim…

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

41868

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER