Engelleri kaldıran ’kedi köyü’

Engelleri kaldıran ’kedi köyü’

Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi tarafından 600 metrekare alana kurulan ’Kedi Köyü’nde, engelli kediler keyifli bir hayat sürüyor.

  • Kategori : Gündem
  • 17 Şubat 2021 Çarşamba
  • 18:11

KIRIKKALE (İHA) - Yahşihan Belediyesine ait geçici hayvan barınağı içerisinde engelli sokak kedileri için yapılan ’Kedi Köyü’nün açılışı gerçekleştirildi. Sahipsiz, bakıma muhtaç ya da engelli kedilerin bulunduğu ve tamamen geri dönüşüm malzemelerinden yapılan alanda, hayvanların beslenme ve barınması sağlanıyor. İçerisinde tek ve çok katlı ahşap barınakların yanı sıra oyun alanları, salıncaklar ve tırmanma yerleri olan köyde, kediler de mutlu şekilde zamanını geçiriyor. Ayrıca "Sıfır Atık Projesi" kapsamında yapılan geri dönüşüm kutusuna atılan pet şişeler sayesinde kedi-köpek maması da otomatik olarak kaba bırakılıyor. Evsiz, sahipsiz ve engelli hayvanlar adına farkındalık oluşturmak için Dünya Kediler Gününde açılışı gerçekleştirilen Kedi Köyünü, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve çok sayıda hayvansever ziyaret etti. Ziyaret sonunda sokak hayvanları için mama dağıtıldı.

“İNŞALLAH TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLUR”
Kızılırmak kenarında atıl vaziyette bulunan alanı bu şekilde değerlendirdiklerini aktaran Başkan Türkyılmaz ise, “Tamamen geri dönüşüm malzemeleriyle yapmış olduğumuz bir kedi köyümüz burası. Burada barındırılacak olan hayvanlarımız engelli kediler. Özellikle sürücülerimizde ricamız lütfen arabalarını çalıştırmadan kaputa vururlarsa kediler zarar görmemiş olur. Şu anda burada buna benzer şekilde yaralanmış ve belediyemizce tedavi altına alınan 12 kedimiz var. Biliyorsunuz bizler vicdanlı bir toplumuz. Osmanlı Devletinde kediler ve kuşlar için vakıflar kurulmuş. Biz de belediye olarak böyle bir imkanı tamamen geri dönüşümle beraber yapmış olduğumuz ve Türkiye’de de ilkler arasında yer aldığını düşündüğümüz proje. Gönüllü vatandaşlarımız geliyor buraya hem ilgileniyorlar hem de besliyorlar. İnşallah Türkiye’ye örnek olur” ifadesini kullandı.
Hayvan hakları yasasının beklendiğini hatırlatan Türkyılmaz, hayvanlara yapılan işkencenin son bulmasını istediklerini de sözlerine ekledi.

Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’ Engelleri kaldıran ’kedi köyü’

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.