Drone ile bakkaldan ekmek aldı

Drone ile bakkaldan ekmek aldı

Kırıkkale’de sokağa çıkma kısıtlamasının başlaması ile ilginç görüntülerde ortaya çıktı. Karavan Ajans Sahibi İlyas Şen, profesyonel olarak kullandığı drone ile bu defa ekmek aldı. Şen, 10.00-17.00 saatleri arasında açık olan bakkaldan ekmeğini drone ile aldı.

  • Kategori : Gündem
  • 23 Mayıs 2020 Cumartesi
  • 19:27

İHA - Tüm Türkiye, Ramazan Bayramını korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evde geçirecek. Bu kapsamda kısıtlamanın ilk günü bazı işletmeler hizmetine devam etti. Kısıtlamaya uyan ve evde kalan Karavan Ajans Sahibi İlyas Şen, profesyonel olarak kullandığı drone ile defa ekmek aldı. Bağlarbaşı Mahallesinde ikamet eden yönetmen İlyas Şen, evinin balkonundan kontrol ettiği cihazını mahalle bakkalının kapısına kadar gönderdi. Duruma şaşıran bakkal da poşetlediği ekmeği drone’a bağlayarak Şen’e yardımcı oldu. İnsansız hava aracının sesini duyan diğer mahalle sakinleri de şaşkınlıkla olayı izledi.

"Bakkalı aradığımda şaşırdı"
Kısıtlama olduğu için evlerde kaldıklarını belirten İlyas Şen, "Bu sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı hepimiz evimizdeyiz. Hatta bayramı da evlerimiz de kutluyoruz. Evlerimizde kutladığımız bu bayramın gelecek bayramlara inşallah güzel bir umut olmasını diliyorum. Herkesin de bayramını kutluyorum. Biz ajans sahibiyiz, teknolojiyi kullanan kişiyiz. Eskiden çocukları bakkala gönderirdik ekmek alsın diye. Biz de farklı bir şey yapalım dedik. Ekmeği almaya drone gönderelim dedik. Kırıkkale güzel bir şehir. İnsanları cana yakın bir şehir. Birbirleri ile güzel anlaşan insanlar. Bakkalı aradığımda şaşırdı ağabey nasıl olacak diye fakat ılımlı karşıladı. Komşularımız da güzel tepkiler gösterdi. Ekran da gördüğüm kadarıyla bir kalabalık gördüm. Önceliği drone’a tanıdılar. Sizler de sırada beklemek istemiyorsanız drone gönderebilirsiniz diye bilirim" dedi.
 

Ekmeğini bakkaldan drone ile aldı Ekmeğini bakkaldan drone ile aldı Ekmeğini bakkaldan drone ile aldı Ekmeğini bakkaldan drone ile aldı Ekmeğini bakkaldan drone ile aldı Ekmeğini bakkaldan drone ile aldı Ekmeğini bakkaldan drone ile aldı

kaya@kaya.com
Kaya kaya

Madem sokağa inecektin neden drone ile aldım diyelimki haber olsun diye olsa drone ile servis yapma olayı zaten var ama adamlar km lerce uzağa yapıyor


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.