Çiftçiyi bilgilendirme toplantısı

Çiftçiyi bilgilendirme toplantısı

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yem bitkileri, hububat ve baklagillerde gübreleme ile yeni çeşitlerin tanıtımı konularında eğitim toplantısı yapıldı.

  • Kategori : Gündem
  • 29 Şubat 2020 Cumartesi
  • 14:50

YENİ ÇEŞİTLER ÇİFTÇİLERE TANITILDI
Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü salonunda düzenlenen toplantıya, köy toplantılarında çiftçilerden gelen taleplerin daha kapsamlı ele alınması detaylı bilgilendirme yapılması ve yeni çeşitlerin çiftçilere tanıtılması amacı ile Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünde görevli uzmanlar davet edildi.

ÇİFTÇİ SORUNLARI YANITLANDI
Toplantıda; Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünde görevli uzmanlar tarafından eğitim sunumları yapıldı. Toplantı ile çiftçilere, hububat, baklagiller ve yem bitkilerinde verim ve kalite artışına yönelik çalışmalar, doğru gübreleme yöntemleri ve çevre koşullarına dirençli olarak yüksek verim amacı ile geliştirilen yeni çeşitler anlatıldı. Sunumların ardından toplantıya çiftçi sorularının yanıtlanması ile devam edildi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Toplantı sonrasından bir değerlendirme yapan ve “Bilgi ve İletişim
Seferberliği” çalışmaları kapsamında yürütülen faaliyetleri değerlendiren İl Müdürü Sırrı Yılmaz; “ Toplantı ve eğitim programlarımız devam edecek. Tarım sektörü sürekli gelişerek yeni teknolojiler ile daha yüksek verimli ve kaliteli ürünler üretmeye olanaklar sunuyor. Bu çalışmaların sonuçlarını çiftçilerimize tanıtarak verim ve kalite artışı sağlayacağız. Bu doğrultuda İl Müdürlüğümüzün demonstrasyon çalışmaları da devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

Gazetekale.com Haber Merkezi
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.