Belediye Meclisi'nden Filistin’e destek

Kırıkkale Belediyesi 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmü ve saldırıları kınandı.

  • Gündem
  • 18 Mayıs 2021
  • 11:15
Belediye Meclisi'nden Filistin’e destek

“YAŞAM HAKKININ İHLALİDİR”
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından, İsrail’in, Filistin topraklarında Ramazan bayramı arifesinde başlattığı ve çok sayıda masumun insanın hayatını kaybetmesine neden olan saldırılar kınandı. Kırıkkale Belediye Meclisi yayınladığı ortak bildiride, İsrail’in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve çevresinde başlattığı saldırıların vahim boyutlara ulaştığı ifade ederek “Olaylarda yaralanan Filistinli kardeşlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır, bu saldırıları, en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir” ifadelerini kullandı. 

“FİLİSTİN’İ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Yayınlanan bildiride “Kudüs ve Gazze’de son bir haftadır devam eden İsrail saldırganlığı BM kararlarına aykırı şekilde sürdürülen işgalin ve hukuk tanımazlığın geldiği son aşamayı ibretle gözler önüne sermektedir. Filistin topraklarında bu vahşeti yaşatan İsrail, Uluslararası Ceza Mahkemesinde hesap vermeli ve sorumluları cezalandırılmalıdır. Uluslararası toplumun artık İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır sergilemesi şarttır. İsrail’in saldırganlığının ve Filistin halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini desteklemeye Kırıkkale olarak devam edeceğimizi beyan ederiz” denildi.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

36371

Yanan dorseyi tırdan ayırdı, yoluna devam etti!

EVKUR’a kızan müşteri, cihazı parçaladı!

Yüksek İhtisas Hastanesi mesai dışı hasta kabulüne başlıyor 

Kırıkkale ihracatında tarihi rekor 

Elindeki cam şişeyle kliniğe saldırdı

Kutluca: “Psikolojik Danışmanlar Günü kutlu olsun”

SIRADAKİ HABERLER