Balışeyh Belediye Başkanından, Hz. İsa'lı Regaip Kandili kutlaması 

Balışeyh Belediye Başkanından, Hz. İsa'lı Regaip Kandili kutlaması 

Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, sosyal medyasında skandal bir paylaşıma imza attı. Dedelioğlu, Regaip Kandili kutlama mesajı yayınlarken, Hristiyanlığın merkezi figürü olan Hz. İsa heykeline yer verdi. 

  • Kategori :
  • 18 Şubat 2021 Perşembe
  • 21:03

KAPLAN'IN UYARISIYLA PAYLAŞIMI DEĞİŞTİRDİ 
Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, İslam dini için çok önemli olan ve Müslümanlar tarafından Recep ayının ilk Cuma'sı olarak kutlanan Regaip Kandili için bir mesaj yayımladı. Dedelioğlu mesajında, "Konsun yine pervazlara güvercinler. Hu hulara karışsın aminler. Mübarek akşamdır gelin ey Fatihalar, Yasinler. Regaip Kandilimiz mübarek olsun." ifadelerine yer verirken, görsel olarak ise Hz. İsa'ya ait bir heykelin görselini tercih etti. Hristiyanlığın merkezi figürü olarak kabul edilen Hz. İsa'nın kandil paylaşımında yer alması tepkilere neden oldu. Yaklaşık 1 gün boyunca Dedelioğlu'nun sosyal medya hesabında duran paylaşım, bugün akşam üzeri kaldırılarak, başka bir paylaşımla değiştirildi. Başkan Dedelioğlu'nun görselini paylaştığı heykelin, Brezilya'nın Rio de Janeiro şehri Corcovado Dağı üzerinde yer alan ve şehrin sembollerinen biri olan dev İsa heykeli olması da dikkatlerden kaçmadı.

BALIŞEYH BELEDİYE BAŞKANI ALİ DEDELİOĞLU KİMDİR?
Balışeyh Belediye Başkan Ali Dedelioğlu, 1965 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta okulu Balışeyh’te okuyan Dedelioğlu, liseyi Açıköğretim Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1990 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesü’nde sağlık teknisyeni olarak göreve başladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Ali Dedelioğlu, 2009 Yerel Seçimleri’nde Balışeyh Belediye Başkanı olarak seçildi. Dedelioğlu, o tarihten bu yana da belediye başkanlığı görevini yürütmektedir.

3.jpg 2.jpg 4.png 5.jpg 7.jpg 6.jpg

omerkarataslik@hotmail.com
ömer karataşlık

Bilinçli paylaştığını düşünmüyorum. ama büyük bi hata


kozer991@gmail.com
Kadir özer

Bunu bilicli yapmamıştır ama akp Kırıkkale'de çok oy kaybettiği kesin bunun nedeni de belli biliicsiz ve kültür seviyesi düşük vekil ve yöneticiler sayesinde


mazharakyuz7@gmail.com
Mazhar Akyüz

Şekil yanlış olabilir, veya yanlış yorumlanabilir...Önemli olan niyettir, onemli olan İsayida Allah'a dua ettirmektir. .Nasıl ki Lawrence gibi her sarıklı , sakallı müslüman olmazsa, her ellerini yana acanda illa hristiyan olm6qaz


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.