Bağımsızlık ruhu asla eksik olmayacak 

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı. Öztürk, “Aziz Türk Milleti; yüzyıl sonra aynı gurur ve heyecanla Zafer Bayramı’nı kutluyor” diyerek, bağımsızlık ruhunun hiçbir zaman ülkemizin üstünden eksik olmayacağın ifade etti.

  • Güncel Haberler
  • 30 Ağustos 2022
  • 12:00
Bağımsızlık ruhu asla eksik olmayacak 

TÜRK MİLLETİNİ KİMSE ESARET ALTINA ALAMAZ
TBMM’de yaptığı açıklamasında milletvekili Av. Halil Öztürk, tarih boyunca Türk Milletini kimsenin esaret altına almayı başaramadığını belirterek açıklamasına şöyle devam etti: “Mondros ve Sevr’le kendisine dayatılmak istenen ağır şartları kabul etmeyen Aziz Türk Milleti; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlattığı kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos’ta kesin ve kutlu bir zaferle sonuçlandırmıştır.” dedi.

TÜRKİYE HER ALANDA GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR
MHP’li Öztürk; “Bugün Türkiye Cumhuriyeti; Cumhur İttifakı ile kuruluşundan aldığı güç, dayandığı Aziz Milletimizin destek ve sinerjisi ile dünyada yaşanan gelişmelere açık dinamik yapısıyla, yoluna hızla devam etmektedir. İçerisinde yaşadığımız karmaşık bölgesel gelişmelere rağmen, yeni ekonomik ve siyasal zaferlere imza atacak, ‘Önce Ülkem ve Milletim, sonra Partim ve Ben’ anlayışıyla her alandaki eksikliklerimizi hızla gidererek, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girme hedefine, milletçe muhakkak ulaşacağız.” diyerek, Türkiye’nin önünü kimselerin kesemeyeceğini belirtti.

YUNANİSTAN DÜŞMANLIKTAN VAZGEÇMEZSE BEDELİNİ ÖDETİRİZ
Açıklamasında son zamanlarda Yunanistan’nın Türkiye’ye karşı küstah tavrını da eleştiren Av.Halil Öztürk; “Yunanistan ile Türkiye vatandaşları arasında bugüne kadar hiçbir sorun yaşanmamış, gerek karşılıklı turizm ve ticaret ilişkileri olsun gerekse diğer yaşanan gelişmelerde dostluk hâkim sürmüştür. Ancak siyasetini Türk düşmanlığı üzerine kurgulayan Yunan siyasetçilerine dostça bir kez daha uyarıda bulunmak isteriz: Bir asır önce, denize döktüğümüz süreci asla aklınızdan çıkarmayın. Bugün ülkenize silah yığınağı yapanları arkanıza alıp, şımarıklıklarınıza devam ederseniz, sonuçları yine 100 yıl öncesi gibi olur. Türkiye’nin sabrını kimse zorlamasın!” dedi.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN   
TBMM’deki açıklamasını şu şekilde devam ettiren milletvekili Öztürk; “Geçmişteki mücadelemizden ve zaferlerimizden aldığımız güç ve moralle, Türkiyeyi ‘Lider Ülke’yapma hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100 üncü yılında Aziz Türk Milletine eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, kahraman ordumuza ve milletimize esenlikler diliyorum.” dedi. 

Haber: (Stajyer) Süleyman Ok 
 

İlginizi Çekebilir

Büyük zafer 100 yaşında 

İlginizi Çekebilir

Önal’dan Vakıfbank çalışanları için soru önergesi 

İlginizi Çekebilir

Banliyö seferler yeniden başlamalı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

16242

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER