Bağımlılıkla herkes mücadele etmeli 

Bağımlılıkla etkin mücadele gerçekleştiren Kırıkkale Valiliği, gençlerin bu tuzağa düşmemesi amacıyla gereken özveriyi gösteriyor. Bu kapsamda Valilik koordinatörlüğünde "bağımlılığın doğası ve ailenin önemi" konulu "Huzur Köy Psikoeğitim" semineri düzenlendi.

  • Gündem
  • 25 Mayıs 2022
  • 09:30
Bağımlılıkla herkes mücadele etmeli 

GEREKEN GAYRET GÖSTERİLİYOR 
Kırıkkale Valiliği tarafından "bağımlılığın doğası ve ailenin önemi" konulu "Huzur Köy Psikoeğitim" semineri düzenlendi. İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen "bağımlılığın doğası ve ailenin önemi" konulu "Huzur Köy Psikoeğitim" seminerinde konuşan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, "Bağımlılıkla mücadele sadece polisiye tedbirlerle veya kurumların gayretiyle yeterli düzeyde toplumu koruyacak bir alan değildir” dedi. 


AİLELER BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR 
“Madde ise hiçbir sosyal statü tanımadan toplumun her kategorisinden kişileri tesir altına alabilir. Kanaatimce bu konudaki en fazla fayda sağlayacak hizmet Ailelerle gerçekleştirilecek önleyici-bilgilendirici-ön alıcı faaliyetlerdir. İlimizde her hafta sonu valiliğimiz himayelerinde Türk PDR derneğince bağımlı yakını olsun olmasın bütün istekli ailelere ve fertlere 'Aile Psikoeğitim Seminerler' verilmektedir" dedi. Seminere konuşmacı olarak katılan Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Barbaros Yalçın ise "bağımlılığın doğası ve ailenin önemi" hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Çocuklarımızı bağımlı olmadan kurtarmalıyız 

İlginizi Çekebilir

Beethoven Gecesi düzenlenecek 

İlginizi Çekebilir

12 köye kilit parke, 41 köye içme suyu 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

30869

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

SIRADAKİ HABERLER