Adaylardan KPSS ücret tepkisi! Başvuru ücretleri düşürülsün 

2022-KPSS Lisans genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi, öğretmenlik alan bilgisi oturumu başvuruları, 24 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde alınacak. Açıklanan sınav ücretleri ise öğrencilerin tepkisine yol açtı.  Branşa göre ödenecek sınav ücretleri 300 ile 500 lirayı buluyor. Sosyal medyadan yetkililere seslenen öğrenciler bu fiyatın düşürülmesi talebinde bulundular.

  • Gündem
  • 26 Mayıs 2022
  • 18:07
Adaylardan KPSS ücret tepkisi! Başvuru ücretleri düşürülsün 

OTURUM BAŞINA 115 TL ÜCRET 
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları, 24 Mayıs itibarıyla başladı. Genel yetenek- genel kültür testleri ile başlayacak olan KPSS lisans oturumu, 31 Temmuz'da düzenlenecek. Alan bilgisi sınavı 6 Ağustos ve 7 Ağustos'ta ve ÖABT ise 14 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Başvuruların 6 Haziran günü son bulacağı bildirilirken, heyecanlı memur adaylarından sınav ücretlerine tepki yağdı.

ALAN SINAVI BİR OTURUM İÇİN 80 TL 
ÖSYM tarafından yayınlanan sınav ücretleri ise şu şekilde; KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her bir oturum için) 115,00 TL. KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her bir oturum için) 80,00 TL ÖABT alanı için 115,00 TL olarak belirlendi. 4 oturum 460 lira
Yayınlanman oturumların fiyat listesine göre 4 oturuma girecek bir memur adayının ödeyeceği toplam tutar 460 lira.  Başvuru ücretleri için son gün ise 7 Haziran 2022 olarak belirlendi. Sosyal medyadan yetkililere seslenen öğrenciler bu fiyatın düşürülmesi talebinde bulundular.

ALAN BİLGİSİ TESTİ, 27 KASIM'DA
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, 2022-KPSS Lisans, genel yetenek-genel kültür oturumu ile eğitim bilimleri oturumu 31 Temmuz'da, alan bilgisi oturumları 6-7 Ağustos'ta, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak öğretmenlik alan bilgisi oturumu 14 Ağustos'ta, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları din hizmetleri alan bilgisi testi, 27 Kasım'da yapılacak.


İlginizi Çekebilir

KPSS sınavı iptal edildi!

İlginizi Çekebilir

KPSS sınavına ilişkin yeni iddialar

İlginizi Çekebilir

Yıldız: “Gençlerimizin her zaman yanındayız”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

88984

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

Avrupa’nın engelsiz şampiyonu 

Dünyanın en saf kimyasal kaya tuzu Delice’nin 

Yayalar için öncelik duruşu 

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

Akdoğan: “Sağlık çalışanları olarak büyük bir aileyiz” 

SIRADAKİ HABERLER