Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Ayaksız olur, vatansız olmaz

Vatanı uğruna göğüslerini siper edenler, hilal uğruna ölenler, ezan uğruna şehit olanlar, Devlet uğruna yarlarından ve yavrularından ayrı kalanlar var ya işte onlar insanlığı zirvede insanlığa gösteren yiğitler. Adları, Ahmet, Mahmud, Muhammed, Mustafa vs. Topuna birden ülkemizde Mehmetçik adı verilmiş.
Kendi yavrularından fedakarlık ederek, başka yavrular yetim kalmasın diye yavrularını yetim, eşlerini dul, analarını gözü yaşlı bırakan bu yiğitlerimiz, ellerinde zikirmatikleri ile Rableriyle hemdem, Peygamberimiz ve sahabesi ile aynı yolun yolcusu, ümmet ordusunun şaşmaz neferleri.
Zulmün pençesini kıran,ortadan kaldıran bu neferler ulaştıkları yerlere sevgi, şefkat, merhamet,huzur ve ahlaktan başka bir şey götürmemişler,esaret ve zulüm altında olanlara ahlaki değerleri yaşayarak göstermiş,Türk ulusunun nasıl yüce bir ulus olduğunu kainata haykırmışlardır.
Nasıl yüce bir ulus olmasın ki,Allah’ın yolunda ölecek kadar gözünü karartan bu asil milletin evlatları, Allah’ın Habibi tarafından övülmemişler mi. Yıllarca tarih bizlere, Milletimizin anlı şanlı yaşadıklarını ve yaşattıklarını anlatmıyor mu.
Kalleşlik bilmeyen, arkadan dolanmayan, hainlik yapmayan bu Millet, zillette olan topraklara izzet getirmiş, kaybolan huzuru tesis etmiş, yok olmuş güveni imar etmemiş mi. Elbette etmiştir çünkü; tarih hayranlık ile bu olayları yazma şerefine kavuşmuş yazarlar ile dolu değil mi.
Türk kelimesinin karşısına Aziz unvanını alan, bir çok Türk ve İslam ülkesinin umudu haline gelen bu asil Millet, dünyada nerede bir mazlum ve mağdur varsa koşmuş, laf ebeliği yapmamış,yaşayarak fiili olarak insanlığa insanlık dersi vermiştir. Dünyanın neresinde olursa olsun canı yanan bir insan olduğunu duyduğunda kendi canı yanıyormuş gibi feryat edenlerin feryatlarını karşılıksız bırakmamıştır.
Bu değerler uğruna canını feda edenler bilirler ki ölmezler neden mi?;inanırlar ki bu uğurda bedenlerinden geçenler ölmezler ve diridirler. Onlar ŞEHİT’tir ve şehitler ölmez.Vatanını böldürmeme kararlılığında olan bu Aziz Milletin evlatları canın vermeye de ayaksız ve kolsuz kalmaya razıdır. Evlatları, yarları, anaları ve nineleri için toprağa birer birer düşme kararlılığında olanlar; Allah’ın aslanları, değerleri üzere yürüyenler gibi cennete koşarlar ve KOLSUZ YAŞARLAR ASLA VATANSIZ yaşamazlar.

Bu yazı toplam 10 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi