Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

15 Temmuz kara geceden aydınlık sabaha

Sanki zaman durmuş, bazılarının akıllar tutulmuş, gözleri kör, kulakları sağır olmuş, diller her zaman ki konuştuğundan farklı konuşuyor, bedenleri yüce Türk Milletinden ayrı hareket ediyor. Unutulmuş değerler. Türk Milletinin bir beden gibi hareket ettiği, parcalanamayacağını unutanların hatırlaması gereken gerçeklerin ortaya konduğu, kara geceden aydınlık sabaha çıkılan o gün 15 Temmuz.

1071 Malazgirt ,1453’te Fatihin İstanbul surlarının önünden ayrılmayıp direndiği gibi,19 Mayıslar,30 Ağustoslar,23 Nisanlar ve Büyük taarruz gibi o gece sarhoşuyla,saade vatandaşı,hacı, hocası  bir olmuş, dişi aslanları evlerimizin neşesi Nene Hatunlarımızla omuz omuza birlik içerisinde mermilerin,tankların,uçakların önüne dikilmiş,göğsündeki imanı bir kez daha cihana göstermek için çıkaran, ölümü öldürmek uğruna yollara düşmüş, bayrağını indirmemiş,ezanını dindirmemiş,toprağını kendisinden başka hiç kimsenin idare edemeyeceğini bir kez daha dünyaya haykırmıştır.

Evladının kendine dur dediği,kurşun sıktığı,işkence ettiği,kutsallarını elinden almaya çalıştığı o gece 15 Temmuz.Bir baba ve anne için ne büyük bir imtahan,Bedir harbini akıllara getiriyor,uhut savaşının gözlerimizin önünden geçmesini sağlıyor ve karar alınarak vatan,bayrak ezan,toprak diyerek silahsız silahların üzerine yürünerek 15 temmuzu şanlı tarihimize altın harfler ile kazıyor.

Bir yanda mermi atan sözde Mehmet,mermilerin üzerine mermisiz  imanıyla yürüyen özü temiz  Mehmet karşısında.Babasız anasız olur vatansız olmaz diyerek yollara düşen milyonlar.Açılan ateş sonucu uzanıp alnından tertemiz yatanlar bir yanda,yaralı olduğu halde ben biraz iyiyim diyerek yanında kendinden biraz daha ağır olan iman kardeşine yardım edilmesini isteyen yürekler bir yanda.

Allah’ım bu ne imandır böyle,Çanakkale tekrar yaşanıyor,büyük taarruz yeniden yapılıyor.Yok sayanlara varlıklar hatırlatılıyor.Vatanın alınanayacağını,Türk Milletinin vatansız yapamayacağı gözler önüne yeniden seriliyor.

Sen bü yüce Millete başka acılar yaşatma,anaların gözleri yaşlı,yetim çocukların gözlerini hüzünlü bakıtma,eşlerin gönüllerini hüzne boğma Allah’ım.

Bir daha bu vatana göz dikenler bizleri iyi bilsin.Bizler ayrı ayrı olsakta bir vücüdün azaları gibiyizdir,biz bir bütünüz,parcalanmayız.Tüm dünya iyi bilmeli ki,Yüce Türk Milleti ile harbe girenler hep şunu söylemiştir ”Türklerle savaşmayan kendini savaş kazandım zannetmesin”.

Bu yazı toplam 7 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi