Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Yaklaşan bahar

Bahar günlerini yaşadığımız,dünyamızın çepeçevre yeşille sarıldığı yeni baharları da yaşayacağımız günler, kapımıza geldi dayandı. Mayıs ayı coğrafyamızda idari ve ruhi bir çok güzelliğe gebe.
Taşına toprağına değer biçemediğimiz,her karış toprağının şehit kanı ile sulandığı bu güzel ülkemde, idare şeklinin değişikliğinin hayata geçmesidir.Çok başlılığı ortadan kaldıran Nisan ayında yapılan referandumun ikinci kısmı ve 21 Mayısta yapılacak olan AK Parti olağan üstü kongresidir.Referandumda Yüce Milletimiz terciğini yapmış, Cumhurbaşkanı’nı kurmuş olduğu partisinin başında görmek istemiştir.İki başlılığın ortadan kalktığı, Milletimize hizmetin ulaşması için karar mekanizmasının hızlı çalıştığı bir sistem olarak düşünülen bu yeni idare şekli,ülkemize bahar havası getirmiştir.
İkinci bahar; yaklaşan Ramazan ayının rahmeti ve bereketidir.Toplumun birbirine kaynaştığı,fakirlerin hatırlandığı,izzet ve ikramların zirve yaptığı,saygının ve sevginin akıllardan hiç çıkmadığı,yardımlaşma duygularının ruhumuzu hiç terk etmediği bu kutsal saydığımız mübarek ay.
Samimi duygular ile iftar proğramlarının düzenlendi bu ayda,insanlar verilen iftarlarla kaynaştırılıp,unutulmadıklarını ve hiç bir zaman unutulmayacaklarının hissini ruhlarında yaşarlar.Davete icabetle davet sahibine değer verirler ve gördükleri samimiyetle değer gördüklerini hissederler.
Tarihimize altın harflerle yazılan,büyük fedarlıklarla islam yurduna çevrilen,Peygamber Efendimiz (s.a.v) övgüsüne mashar olan bu Milletin ordusunun 29 Mayıs 1453 İstanbul şehrini İslamiyete kavuşturmasıdır.Toy bir delikanlının bile Ruhunda taşıdığı değerlere olan sadakatinin hala konuşulduğu,büyük fedakarlıklar sergilenerek küfür kulelerinin yıkıldığı gün.
Artık bu coğrafyada yaşayan her bir ferdin kalbinde taşıdığı,dilinden hiç düşürmediği değerlerini samimiyetle yaşama zamanıdır.Tarihimizin büyükleri ile övünürken,övünülecek,örnek alınacak ve rehber olarak kabul edilecek,yıllar sonra hatırlanan biri olma zamanı.
Hadi oğlum hala ne oyunda oynaştasın,sende Fatih olacak yaştasın.

Bu yazı toplam 5 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi