Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Sizi gidi yağcılar sizi

Siyasetin her noktasında,zamanında kendini olduğundan üstün gösteren,yokları varmış gibi anlatan,davranışları ile hak etmedikleri makamlara kavuşan insanların sayısı küçümsenmeyecek kadar çok. Zafer elde edildiğinde sahiplenen,kaybedildiğinde ortadan kaybolan bu insan topluluğuna yağcılar topluluğu diyoruz.

Siyasetcilerin bazen görmekte zorlandığı,bazen de bildikleri bu insanların vazifeleri,   içinde bulundukları toplumu, varlığından daha büyük göstermek ve gayretsiz gayret sergilemektir.Başarı geldiğinde bazen makamla ödüllendirilen bazende ekonomik  kazanımlar sunulan bu insanlar her zaman yüce Türk Milletini sırtında kambur olara durmakta ve hak etmedikleri ilginin ötesinde  ilgi ve alaka görmekteler.

Halbu ki tarih irdelendiğinde zamanlarına faydası olmayan bu topluluk hiçde iyi anılmamakta,bir çok kargaşa ve huzursuzluklara sebeb teşkil etmekteler.Kaçınılmaz sonları hakaret görmek,aşağılanmak,dışladıkları insanlar tarafından dışlanmaktır.

Günümüzde meziyet olarak kullanılan,meslekmiş gibi kabul edilen,özendirilen toplumda karşılığı olmayan bu davranış şekli, bilinmesine rağmen tetbir alınmaması,araştırılmadan değer olarak kabul görmesi de gönüllerde ayrı bir yara.

Bu insanlar ile;İyi geçinme arzusu ile yollara da duranlar,kapısında köle muamelesi görenler,horlananlar,aşağılananlar hiç de iyi bir iş yapmamakta hatta bu pervasızlığın   ayakta kalmasına canak tutmaktadırlar.

Buradan haykırıyorum,gerçekleri konuşacağız,eğilmeyeceğiz,yaşayacağız,anlatacağız.BU zamana kadar bu hep böyle oldu bundan sonrada böyle olmaya devam edecek.Hiç bir zaman hak etmeyenlere değer vermeyeceğiz,verenler ile yan yana durmayacağız.Hakkı söyleyen,anlatan,yaşayan,yaşatan olacağız.

Bu tip insanların alay ettikleri gibi bizde o insanlar ile alay edeceğiz ve diyeceğiz ki;SİZİ GİDİ YAĞCILAR SİZİ

Bu yazı toplam 2 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi