Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

MHP’yi kapatalım mı?

Turan hayalleri ile bir araya gelen milyonlarca insanın,kalplerinde büyütüp aşk haline getirdiği,çileler çektiği,fedakarlıklar yaptığı,emek harcadığı,zaman ayırdığı bu kutlu fikir, şimdilerde değişen siyasi konjektör sebebi ile rafa kalmış gibi görünmekte.

İyi  mi oldu bilinmez.Lider diye kabul edilen insanların fikirleri,söylevleri ve icraatları,  gönül erlerinin bir kısmı tarafından kabul görsede,büyük bir çoğunluğu tarafından eleştirilere konu olduğu gözlenmekte.Nedendir,nasıldır bilinmez ama yeni oluşumlar oluşmakta,yeni söylevler türemekte,Türk siyaseti yeni partiler,yeni liderler üretmektedir.

MHP’nin son iki yıl içerisinde izlemiş olduğu yol,tutmuş olduğu saf Kapatılmalı mı? sorusunu akıllara getirmektedir.Bir çok önemli adımlarda iktidar ile hareket eden,her  fırsatta seçim ittifakları açıklamaları ile gündemde kalan,partileri ittifak yapmaya zorlayan söylevlerde ki kasıt nedir acaba.Amaç ileride birleşmek ise, geçiktirilmeden  gerçekleşmelidir.

Türkmen beyi; hızla erimekte olan  Ülkü emanetinin, daha fazla eriyip  yok olmasına müsade etmeden her zaman olduğu gibi, bir sabah açıklaması ile birleşiyoruz demesini beklemekte.İcraatları zaten bir olmuş,bütünleşmiş,aynı safta yer tutmuş bey görüntüsü  değil mi?

Türk siyasi arenasının nabzı, istişare yapılmadan sabah veya havaalanı açıklamaları ile belirlenmiyor mu?.Bizler beyi tanırız nabız yoklamaz sadece karar verir. Doğru, beye göre öğledir çünkü.

Doğru tek ise eğer doğru olan yapılmalıdır.Ayrılık son bulmalı vuslat gerçekleştirilmelidir.Ülke menfaatlerini hiç bir zaman savunduğu değerlerinin önüne geçirmeyen,özgüveni tam,ileri görüşlü,devlet adamı olarak tanıdığımız insanların söylevleri,icraatları ve yerleşik düzenleri kafa karıştırmakta, ülkü davasına olan inancı zayıflatmaktadır.

Dememiz odur ki;MHP siyasi tarihinde bir ilki yapmalı söylevlerini kavi bir şekilde hayata geçirmeli ilhak olmalı yada  taraf olduğu çizgiyi,taraftarları  ile aynı çatı altında sürdürmeli.Benliği ortadan kaldırmalı,istişare kavramı hayata geçirilmeli,ayrımcılık sona ermeli,gruplaşmalar sonlandırılmalıdır.Bunlar yapılamıyorsa eğer MHP kapatılmalı mı ne dersiniz.

 

Bu yazı toplam 7 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi