İnancın zaferi ‘Karabağ’

İnancın zaferi ‘Karabağ’

  • 10 Kasım 2020 Salı
  • 10:46

     Tacizler, tehditler, aşağılama ve hor görmenin, ukalalığın, had bilmezliğin, kendini beğenmişliğin sonucu Azerbaycan için KARABAĞ zaferini kaçınılmaz kılmış, doğru bildiği yolda ilerlemenin, tevazunun, saygının, kişilik hak ve özgürlüklerine sıkı sıkıya bağlı olan bu milletin hürriyet tutkusu ile adım adım bu günlere gelinmiştir.

     Bu kutlu gününüz sizlere mübarek olsun. Allah'a olan hamdleriniz Rasulüne getirdiğiniz selatü selamlarınız sizlere bu günleri yaşatmış, sizlerin ve bizlerin gözlerinden sevinç göz yaşları akmasına vesile olmuş bu gün 31 yıllık hasrete de son vermiştir.

     Haykırışlarınız, sevinç çığlıklarınız, gözlerden akıttığınız mutluluk gözyaşları kardeşliğin pekişmesine sebep olmuş, kadim Türk Milleti bu mutluluğu sizlerle birlikte gönüllerinde yaşamış sevincinize ve kederlerinizde yalnız olmadığınızı sizlere derinden hissettirmiştir. Mutluluğunuz mutluluğumuz olmuştur.

     Bir olunca, kardeşlik bağlarının sarsılmaz bir şekilde bağlılığı en azgın toplumların bile nasıl dize getirdiği Azerbaycan ordusunun Karabağ zaferi ile gözler önüne serilmiştir. Birlikten kuvvet doğar sözünün bir yansımasıdır sanki Karabağ zaferi.

     Yıllardır ezan sesinden mahrum kalan Karabağ dağlarında tekrar ezan sesinin yankılanması, gönülleri iman ile dolu olan bir toplumun önünde kimsenin duramayacağını aşikat etmiştir.     Hürriyet ve inanç olmadan ölmenin ve yaşamanın bir anlam ihtiva etmediği diyarlara, iman dolu gönülleri ile adalet hak ve hürriyet getiren Azerbaycan ordusunu yürekten kutluyor, ezan sesinin ulaştığı tüm diyarlarda İslam sancağının kıyamete kadar dalgalanmasını Yüce olan Allah’tan niyaz ediyorum.

     Tüm cihan duysun ki zafer ancak ve ancak Allah’ın ve emrettiği yolda yürüyenlerindir. Bize düşen hak yolda seferden başka bir şey değildir.

     ALLAH’ım; bölünmeden, parçalanmadan bir ve bütünlük içerisinde senin emirlerin doğrultusunda bizleri bir eyle, Peygamberinin yürüdüğü o güzel yoldan bizleri ayırmadan tüm cihanda inananlara zafer nabip eyle. KARABAĞ AZERBAYCANDIR, AZERBAYCAN KARABAĞ………

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

Diğer Yazarlarımız

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Son Makaleyi Oku

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

Son Makaleyi Oku

Alaaddin Güneşer

Fal Baktırmak

Son Makaleyi Oku

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Son Makaleyi Oku

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Son Makaleyi Oku

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Son Makaleyi Oku

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?

Son Makaleyi Oku