’Yüksek riskli’ il Kırıkkale’de hedef ’mavi’ liste: Bin personel görev aldı

’Yüksek riskli’ il Kırıkkale’de hedef ’mavi’ liste: Bin personel görev aldı

Koronavirüs risk değerlendirme haritasında ’turuncu’ renk ile ’yüksek riskli’ iller arasında yer alan Kırıkkale'nin ’mavi’ listeye girmesi için bin personel sahada görev yapıyor. 

  • Kategori : Gündem
  • 04 Mart 2021 Perşembe
  • 18:31

KIRIKKALE (İHA) - Korona virüs risk değerlendirme haritasına göre "turuncu" renk ile "yüksek riskli" iller arasında yer alan Kırıkkale’de, "Dinamik Denetim Süreci" yoğunlaştırılmış bir şekilde başlatıldı. İl Salgın Denetim Merkezi’nde (İSDEM) görevli personeller, kent genelinde denetimlerini sürdürüyor. Pandemi ile mücadelenin daha etkin sürdürülebilmesi için restoran, kafe, market, kuaför, semt pazarları, insan yoğunluğun fazla olduğu park ve bahçelerde bin personel görev aldı. Ayrıca toplu taşıma araçlarında da denetimler yapılıyor. Denetimlerde, işletmelerde yüzde 50 kapasite koşulu, "HES kodu" sorgusu, maske, mesafe ve hijyen kuralları hatırlatıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu denetimlere katılan isimlerdi.

’Yüksek riskli’ il Kırıkkale’de hedef ’mavi’ liste: Bin personel görev aldı ’Yüksek riskli’ il Kırıkkale’de hedef ’mavi’ liste: Bin personel görev aldı ’Yüksek riskli’ il Kırıkkale’de hedef ’mavi’ liste: Bin personel görev aldı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.