Yönetsel takip ve değerlendirme sistemi toplantısı

Yönetsel takip ve değerlendirme sistemi toplantısı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Yönetsel Takip ve Değerlendirme Sistemi tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

  • Kategori :
  • 26 Kasım 2019 Salı
  • 14:51

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Yönetsel Takip ve Değerlendirme Sistemi tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Yönetsel Takip ve Değerlendirme Sisteminin temel hedeflerinin, sene başında belirlenerek bütün kurumlar için ortaya konulduğunu kaydetti.

YÖNETSEL TAKİP VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ
Bu sistemin bir yazılama bağlanması gereğini vurgulayan Vali Sezer “ Bazen kurumlar arasında koordinasyonda sıkıntı çıkma ihtimali oluyor ve bunu çözmemiz gerekiyor. Dolayısıyla bu koordinasyonla ilgili zaman israfının önüne geçmek için böyle bir mekanizmanın olması çok önemli.

Biz, bu çalışma planı ile birlikte bütün kurumların ne yapabileceğini, üst taraftan merkezi bir bakış açısıyla beraber görme imkânımız oldu. Mesela, Tarım Müdürlüğü seracılık konusunda 50 dönüm sera hedefini tutturabilecek mi? Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aynı şekilde Sağlık Müdürlüğü ile Sıcak Yuvam Projesini bitirebilecek mi? DSİ belirlenen hedefleri yakalayabilecek mi? Bunlar gibi birçok hedef koyduk ve bu işlerde koordinasyon gerektirir.

Yönetsel Takip ve Değerlendirme Sistemi ile projelerin takibinin yanı sıra, kurum müdürlerinin de performans değerlendirmesi yapılarak Vali görüşü ile birlikte bağlı olduğu Bakanlığa sunulacak. Dolayısıyla biz burada bir model geliştirelim, bu model il modeli olsun, belki bütün Türkiye’ye yayılsın istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Vali Sezer’in konuşmasının ardından Kırıkkale Yönetsel Takip ve Değerlendirme Sistemi tanıtımına ilişkin sunum gerçekleştirildi. Sistemin amacının Kırıkkale Valiliğine bağlı kurumların yürüttüğü projelerin daha verimli devam etmesini sağlamak, varsa karşılaşılan problemlere anında müdahale etmek ve kurumlar arasında koordinasyonu kısa yoldan sağlamak olduğu kaydedildi.

Sisteme, Kaymakamlıklarda dahil 34 kurumun entegre edildiği ve tüm proje raporlarının haftalık olarak ilgili kurumlar tarafından sistem koordinatörlüğüne gönderildiği ve incelenmesinin ardından sisteme kaydedildiği aktarıldı.

Valilik Konferans Salonundaki toplantıya Vali Sezer’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş, Balışeyh Kaymakam Vekili Kübra Kaplan, Delice Kaymakam Vekili Saliha Teke ve kurum yetkilileri katıldı.
 

Gazete kale / Burak Çalışkan

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.