Yılmaz, ‘Yüksek sistem bağcılık’ sistemi ile üzüm üreten çiftçiyi ziyaret etti

Yılmaz, ‘Yüksek sistem bağcılık’ sistemi ile üzüm üreten çiftçiyi ziyaret etti

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, Bahşılı ilçesinde, 9 dekar arazide, yüksek sistem profesyonel üzüm yetiştiriciliği yapan Duran Atak isimli üzüm üreticisinin bağını ziyaret etti. 

  • Kategori : Gündem
  • 15 Eylül 2020 Salı
  • 18:54

AMACIMIZ, KIRIKKALE’Yİ MARKALAŞMIŞ BİR TARIM İLİ HALİNE GETİRMEK
Üzüm bağında incelemelerde bulunan ve bir değerlendirme yapan İl Müdürü Sırrı Yılmaz; “Üreticimiz, yüksek sistem bağcılık tekniği ile Alphonse Lavallee, İtalya ve Razaki çeşitlerinde üzüm yetiştiriyor. Kendisini profesyonel bağcılık yaptığı ve üretimde modern teknikleri kullandığı için tebrik ediyorum. İlimizde üzüm yetiştiriciliğini markalaştırmaya ve üzümden ikincil ürünler üretimini desteklemeye yönelik projeler yapıyoruz. Amacımız hem üzüm yetiştiricisi ile hem de üzüm ürünleri üretimi ile ilimizi markalaşmış bir tarım sanayi ili haline getirmek. Bu doğrultuda, hem projelerimizle, hem de uzman teknik personellerimizle üzüm yetiştiricimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.
 

aliocal071@gmail.com
ALI ÖCAL

Hanı ne yapılıyormuş ta bağcılık yapanların yanında oluyorlarmış. Benim 5_6 dönüm telli sistem bağım var ve bu sene 20 dönüm e çıkartmayı düşünüyorum ama hiç bir konuda bi yardımları olmuyor. Teknik ekipmanı geçtim fidan yardımında bile bulunulmuyor..


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.