Yılmaz'dan gövde gösterisi

Yılmaz'dan gövde gösterisi

31 Mart 2019 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçimi kapsamında; İYİ Parti, CHP ve Demokrat Parti, “Kırıkkale Sevdalılarıyla Buluşuyor” adı altında ittifak Belediye Başkan adayı Mahir Yılmaz’a destek verdiler.

  • Kategori : Gündem
  • 02 Ocak 2019 Çarşamba
  • 11:10

İTTİFAK PARTİLERİ, 31 MART İÇİN BAŞKAN ADAYI MAHİR YILMAZ’A DESTEK İSTEDİ

Seçimi kazanacaklarına inandıklarını belirten Yılmaz, “İnşallah hep birlikte başaracağız” dedi.

BAŞKAN YILMAZ SLOGANLARI

İYİ Parti, CHP ve Demokrat Parti’nin ittifak adayı olan Belediye Başkan adayı Mahir Yılmaz, hafta sonu “Kırıkkale Sevdalılarıyla Buluşuyor” adı altında Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında vatandaşlar ve parti üyeleriyle bir araya geldi. Burada CHP Milletvekili Ahmet Önal, CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, DP İl Başkanı Hayati Çimen, ittifak partilerin yönetimi ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

DAVULLU ZURNALI KUTLAMA

Birlik ve beraberlik mesajı veren ittifak partileri, belediye başkan adayı Mahir Yılmaz için destek istedi. Atatürk Anıtı önünde kadın kolları ve parti üyeleriyle birlikte fotoğraf çektiren Yılmaz ve beraberindeki kalabalık, Hüseyin Kâhya parkına kadar davul zurna eşliğinde yürüdü. Burada kurulan sahnede ittifak parti yöneticileri ve başkan adayı Yılmaz, 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan seçimde kazanacakları mesajını verdiler.

KIRIKKALE’NİN SESİNE KULAK VERDİK

İlk olarak konuşma yapan DP İl Başkanı Hayati Çimen, “Sizler hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadınız. Kırıkkaleli vatandaşlarımızın ve siyasi parti temsilcilerimizin ittifak yapmamız konusundaki taleplerine kulak verdik. Genel merkezimiz nezdinde bu ittifakın da iyi olacağı hakkında görüşler aldık. Vatandaşlarımız arasında yapılan anketler sonucunda da ittifak yoluna gittik. Bizler seçim çalışmalarımızı ortak şekilde en güzeliyle gerçekleştireceğiz. Bizler inanıyoruz ki, inşallah bu dönemde belediye seçimini kazanacağız. Çünkü bu konuda vatandaşlarımızın bizlere karşı ciddi anlamda destekleri var” dedi.

BU ÇATI HERKESİN SESİ OLACAK

CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, “Bu çatı, işçiyi, kadını, memuru, yaşlıyı Kırıkkale’yi bir arada tutacak olan bir çatıdır. Bu kentin yönetimine ortak olmaya geliyoruz. Bu çatı herkesin sesi olacaktır.  Sokakta, çarşıda, pazarda bizi nerede gördüyseniz hep bir araya gelin, omuz omuza yürüyün dediniz. CHP hiçbir zaman halkın karşısında olmadı. Her zaman halkının yanında, halkının dediği doğrultuda siyaset yapan bir parti oldu. 24 Haziran’da 15 milletvekilimizi İYİ Parti’ye vererek, başlattığımız bu ittifak Kırıkkale’nin bir vekil çıkarmasıyla devam etti. Bu ittifak inşallah 1 Nisan günü Mahir Yılmaz’ı belediye başkanı yapacaktır. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bizler buna inanıyoruz, sizlerde inanın. İnşallah bu seçimi kazanacağız” şeklinde konuştu.

BUGÜN BİZİM DÜĞÜNÜMÜZ VAR

İyi Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, “Bugün burada bir bayram yaşıyoruz. İnşallah belediye başkanlığını kazandığımız zamanda o bayramı hep birlikte kutlayacağız. Bu organizasyonu yaparken başkanımızla davul kalabalığın önünden yürüsün mü yürümesin mi diye tartıştık. Başkanımız olmasın dedi, bende dedim ki cenazede ağlanır, davulsuz düğün olmaz dedim. Sizler bizden bir şey istediniz. İYİ Parti, CHP ve DP olarak bu seçime ittifak olarak girmemizi istediniz. Bizlerde üzerimize düşen görevi yaptık. Şimdi sıra sizlerde. Milletimiz böyle diyorsa, milletimize uyma mecburiyetinde olduğumuzu genel merkezimize söyledik. Bu ittifakın kurulması için ciddi anlamda çalışmalar sergiledik. Sizler bizden millet olarak ittifak istediniz, ittifakın adayı da Mahir Yılmaz olsun dediniz, biz sizi dinledik. Biz üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra sizde. Siz 10 adım koşacaksınız, bizleri de 50 adım koşturacaksınız. 1 Nisan şakası, nasıl yapılırmış birilerine göstereceğiz. İnşallah 31 Mart seçimi sonrası belediye başkanımız Mahir Yılmaz’ın başkanlığında da bir araya geleceğiz” ifadesinde bulundu.

SEÇMENİN TALEBİNE KAYITSIZ KALMADIK

CHP Milletvekili Av. Ahmet Önal, “Halkımız caddede, sokakta, bizlerden bir şeyler istedi. Dediniz ki biz hazırız, ittifakı kurun belediyeyi alın. Bizde sizlerin bu sözlerine uyduk. İttifakı hep birlikte kurduk. 2,5 aydır bu konuda ciddi anlamda çalışmalar gerçekleştirdik. Eğer seçmen sizlere bir hedef koyduysa onlara seve seve uymak zorundasınız. Sizler bizlere bir hedef koydunuz bir araya gelin. Bizlerde hizmete susamış Kırıkkalelileri bir araya getirdik.  Şimdi sıra sizde. Biz görevimizi yerine getirdik. Bundan sonra da adayımızın yanında kapı kapı, sokak sokak gezeceğiz.“

KAPI KAPI, SOKAK SOKAK GEZECEĞİZ

Milletvekili Önal, “Herkes daha önce bu ittifaka oy vermemiş komşusunun evine gidecek. Bu ittifaka oy vermemiş akrabasının evine gidecek. Diyecek ki ona biz bir araya geldik. Hizmet etmeye talibiz aslan yürekli bir tane de adayımız var. Onun arkasında hep beraber duralım. Emaneten de olsa bir defalığına da olsa oyumuzu çatı adayımıza verelim Biz söz veriyoruz ne söz vermişse cadde cadde, pazar pazar sözlerini yerine getireceğiz. Emaneten de olsa çatı partiye ve adayımıza oy verin diyeceğiz Bunu yaptığımızda inanın seçimi kazanacağız”

OTOBÜS SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Son olarak konuşma yapan ittifak belediye başkan adayı Mahir Yılmaz, kendine sevgi gösterilerinde bulunan herkesi selamladı. Seçimi kazanacaklarına inandıklarını belirten Yılmaz, “İnşallah hep birlikte başaracağız. Bize bu kutlu ve onurlu görevi gören herkese sonsuz teşekkür ederim.  Ben her seçimde size gönül dostlarım diye hitap ediyorum. Siz beni hiç mahcup etmediniz” dedi.

KÖPRÜLER PERİŞAN HALDE

Yılmaz, konuşmasına şu ifadelere yer verdi; “Siz bana inandınız, ben size güvendim. Ömür boyu siz Kırıkkaleli hemşerilerimizin ömür boyu başımızın üstünde yeri olacaktır, bundan hiç şüpheniz olmasın. Hepimiz Kırıkkale’de yaşıyoruz, Kırıkkale’nin sıkıntılarını biliyoruz. Ben 1994 yılında ilk aday olduğumda Kırıkkale genelinde yapılması gerekenleri, ihtiyaçlarını çıkarmıştım.  Maalesef bugün yine aynı problemleri yaşıyoruz.  Memleketimizde yine otobüs problemi, minibüs problemi, trafik problemi, terminal problemi, içilemeyen su problemi, çalışmayan fırın problemi. “

ÇEŞMELERDEN AKAN SU İÇİLMİYOR

“Daha bunun gibi birçok sorunları olan bir Kırıkkale. Geçmişten bugüne kadar bu sorunlar hala çözüme kavuşamadı. Allah izin verir bu seçimi alırsak ki benim hiç şüphem yok sizlerin gayretiyle bu iş olacak. Süratle Kırıkkale’de bu minibüs sorununu çözeceğiz. . Halk otobüsü, belediye otobüsü yok. Halk otobüsü olmayan bir vilayetiz. Biz her zaman kötü ilklerle anılan bir olduk. Terminal özelleştirildi. İlgilenen yok, sorumlular yok vatandaş perişan. İlinde üniversite olmayan, sanayisi ve üniversitesi ilçesinde olan hastanesi ilçesinde olan başka il var mıdır Türkiye’de.”

OTOGAR ÖZELLEŞTİ, SORUMLU YOK!

“Biz yıllar önce Bahçelievler, Yenimahalle ve Başpınar bölgesine köprülerin yapılması gerektiğini sorununu söylemiştik. Ama şuanda yapılan köprülerin ne girişi var ne de adam akıllı çıkışı var. Otogar bölgesine yıllar önce bir köprü ihtiyacı olduğunu söyledik. Köprü yapıldı ama eski yapılmayan yolu aratır oldu. İşte bu sorunların hepsinin çözümü için inşallah kazandığımızda birlik ve beraberlik içerisinde çözeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından başkan adayı Yılmaz ve parti yöneticileri vatandaşlarla bir araya geldi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.