Yılmaz’dan Çelebi’ye ziyaret

Yılmaz’dan Çelebi’ye ziyaret

Kırıkkale  İl Tarım ve Orman Müdürü  Sırrı Yılmaz, Çelebi İlçesini ziyaret etti.  İlk olarak Çelebi Kaymakamı ve Çelebi Belediye Başkanı ile bir araya gelen Yılmaz, programının devamında bilgilendirme toplantısına ve badem bahçesi kurulum projesi çalışmalarına katıldı.

  • Kategori : Siyaset
  • 11 Kasım 2021 Perşembe
  • 11:55

“TÜM ÇİFTÇİLERİMİZİ BU DESTEKLERDEN YARARLANMAYA DAVET EDİYORUM”
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 15. Etap kapsamında sürdürülen Çelebi İlçesi bilgilendirme ve tanıtım toplantısına katılan Yılmaz, burada bir konuşma yaparak; “Kırsal Kalkınma Destekleri ile birçok imkan sunuluyor, ayrıca bu yıl makine-ekipman desteği adı altında birçok tarımsal makine alımı da destekleniyor. Tüm çiftçilerimizi bu desteklerden yararlanmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 ‘İŞİMİZ SAHA, GÜCÜMÜZ SAHA’
 Toplantı sonrasında İl Müdürlüğümüz tarafından KOP Bölge Kalkınma İdaresine sunularak destek alan badem bahçesi kurulum projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde incelemeye geçen ve bilgi alan Yılmaz, program sonrasında bir değerlendirme yaparak; “İlimizde ceviz ve badem yetiştiriciliğinin geliştirilmesi adına hem bakanlığımızın desteği ile hem de KOP Bölge Kalkınma İdaresine sunduğumuz projeler ile önemli adımlar atıyoruz. İlk olarak ilimizdeki tüm mevcut ceviz ve badem bahçelerini kimliklendirdik. Şimdi de etüt çalışmalarımız sonucunda uygun bulunan bölgelerde bahçe kurulumlarına başladık. Amacımız "işimiz saha, gücümüz saha" düsturuyla çiftçimizin, üreticimizin hep yanında olmak, görevimiz üretime destek verip, çiftçimizin kazancını artırmaktır.” dedi. Program süresince İl Müdürü Sırrı Yılmaz’a Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Demir, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ahmet Barış, İlçe Müdürü ve teknik personelleri de eşlik etti.
 

Ç (2).jpeg Ç (23).jpeg Ç (9).jpeg Ç (11).jpeg Ç (13).jpeg Ç (20).jpeg Ç (16).jpeg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.