Yılbaşında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? İşte, yılbaşı yasağının detayları

Yılbaşında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? İşte, yılbaşı yasağının detayları

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, yılbaşında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına sayılı günler kaldı. İçişleri Bakanlığı ise 2020’nin son gününden başlayarak, 2021’in ilk günlerinde devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili tüm detayları 81 ilin valiliğine gönderdi. 

  • Kategori : Gündem
  • 28 Aralık 2020 Pazartesi
  • 11:29

KISITLAMA 31 ARALIK’TA BAŞLAYACAK, 4 OCAK’TA BİTECEK
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeye göre; koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerini kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek.

KOLLUK KUVVETLERİ GÖREVDE OLACAK
Sokağa çıkma kısıtlamasında uygulanacak olan koronavirüs tedbirleri, genel güvenlik ve asayiş uygulamaları, terör örgütlerinin faaliyetlerine yönelik tedbirler ile trafik tedbirlerine ilişkin alınması gereken önlemler, vali ve kaymakamların koordinasyonunda başta kolluk kuvvetleri olmak üzere ilgili diğer birimler tarafından gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yeterince personel planlanması yapılacak ve sahadaki durum 24 saat esasına göre takip edilecek.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI GÖREVDE OLACAK
Vali ve kaymakamların koordinasyonunda, 31 Aralık 2020 Perşembe saat 21.00'den başlayarak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi ve 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi saat 05.00'de bitecek şekilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması süresince, Vefa Sosyal Destek Grupları vasıtasıyla, engelli vatandaşlar ile 65 yaş ve üzeri ya da kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların temel ihtiyaçlarının temin edilmesi ve giderilmesine yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi sağlanacak.

OTELLERE SIKI DENETİM
Toplum sağlığının korunmasının her şeyden önce geldiği, milletimizin her ferdinin fedakarlık yaptığı ve bu fedakarlıklar sayesinde salgının seyrinde ciddi düşüşün sağlandığı bu süreçte; salgınla mücadeleyi akamete uğratmamak adına kalabalıkların kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı partilerinin yapılmaması "tercih" değil "zorunluluktur." Bu amaçla yılbaşı akşamında başta kolluk kuvvetleri olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca tam mesai yapılarak, Kovid-19 salgınıyla mücadelede alınan diğer önlemlerle birlikte, konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler de dahil olmak üzere hiçbir mekanda yılbaşı partisi/kutlama organizasyonu yapılmamasına yönelik gerekli planlama, koordinasyon ve denetim faaliyetleri eksiksiz şekilde yerine getirilecek.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.