Yahşihan’da yemekler paylaşıldıkça lezzetleniyor 

Sosyal belediyecilik vurgusuyla çalışan Yahşihan Belediyesi, Ramazan ayında hasta ve engelli olduğu için iftar yemeği hazırlayamayan ve yardıma muhtaç olan yüzlerce aileye her gün yemek ulaştırıyor.

  • Gündem
  • 27 Mart 2023
  • 11:17
Yahşihan’da yemekler paylaşıldıkça lezzetleniyor 

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ 
Yahşihan Belediyesi sosyal hizmet projelerine her gün yenilerini ekliyor ve sosyal belediyecilik profilini güçlendirmek için gündüz-gece demeden çalışıyor. Belediye bünyesindeki Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP)  Müdürlüğü Ramazan ayında daha fazla insana el uzatmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yahşihan ilçesinin dört bir yanına hizmet götüren sosyal birimler engelli, yaşlı olan ve kimsesiz yardıma muhtaç insanların bu mübarek ayda yeterli imkânlara sahip olabilmeleri için sahada görev yapıyor. Ayrıca Yenişehir Mahallesi Devlet Bahçeli Bulvarı’nda kurulan iftar çadırında, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve ekibi vatandaşlara yemek dağıtıyor.

TOPLUMUN GELİŞMESİ İÇİN GÜZEL VESİLEDİR
Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, paylaşma ve yardımlaşma ayı ramazanda bir arada oldukları için memnuniyet duyduğunu belirtti. Türkyılmaz konuşmasının devamında, “Yardımlaşma ve dayanışma, bir toplumun gelişmesi için güzel vesiledir. Çeşitli nedenlerden dolayı evinde yemek yapamayan yaşlı vatandaşlarımıza bu Ramazan ayında da belediyemiz tarafından verilen iftar yemeklerini dağıtıyoruz. Yahşihan’da yemek saatinde sofrasında sıcak aş olmayan hiçbir vatandaşımızın kalmaması için sahadayız, tüm kapıları çalıyoruz. Birlik ve beraberliğin zamanı olan Ramazan ayında tüm ilçe bir aile olacağız. Huzurlu, bereketli bu ay inşallah hep bir arada olduğumuz bir bayrama kavuşur. Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin. Ramazan ayı boyunca hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla soframız kurulacak. Vatandaşlarımız da destek verebilirler” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 

 

 

 

 


 

İlginizi Çekebilir

Kitap dostu ilçe Yahşihan 

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz: “Emeklilerin yerine çocuklarını almaya gayret sarf ediyoruz”

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi’nden depremzedelere sıcak çorba 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

28946

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER