Yahşihan’da karla mücadele 

 Yurt genelinde hakim olan kar yağışı, Yahşihan ilçesinde de etkisini göstermeye devam ediyor. Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Yahşihan ilçesinde dondurucu soğuğa rağmen özveriyle çalışıyor.

  • Gündem
  • 24 Ocak 2022
  • 11:25
Yahşihan’da karla mücadele 

YOLDA KALAN SÜRÜCÜLERİN YARDIMINA KOŞUYORLAR
Yahşihan’da ikamet eden vatandaşlardan da tuzlama talebi alan Yahşihan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, buzlanma sonucunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacı ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yahşihan Belediyesi'nin ilçe genelinde sürdürmüş olduğu kar temizleme mücadelesi vatandaşlardan tam not alıyor. Kar yağışı ve buzlanmadan kaynaklanan olumsuzlukları en aza indirmek için ekipler tüm mahallelerde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, ulaşımın aksamaması ve vatandaşların zor durumda kalmaması için tüm araçları ile 24 saat hizmet veriyor. Yahşihan’da etkili olan kar yağısı sonrası ulaşımda aksamalar meydana geldi. Kar yağısıyla birlikte yola hazırlıksız çıkan sürücüler, yolda mahsur kaldı. Birçok araç sürücüsü zor anlar yaşarken yardımına Yahşihan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri koştu.

7/24 GÖREVLERİNİN BAŞINDALAR
Yahşihan ilçesinde şu ana kadar olumsuz bir durumun yaşanmadığını belirten Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, "Ekiplerimiz olası bir kar yağışına karşı her an hazır bulunuyor. Hava durumu raporuna karşı bizler tedbirimizi almıştık. 7/24 çalışan ekibimiz karın yağdığı ilk dakikalardan itibaren harekete geçti. Sadece merkez mahallelerde değil sorun olan yerlere de çok hızlı bir şekilde müdahalemizi yaptık ve yapıyoruz. Dondurucu soğuk ve kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımız olumsuz durumlarda bizlere 0505 164 46 40 numaralı Whatsapp İhbar Hattı'mızdan ulaşabilirler. İlçemizde ulaşımda herhangi bir sorunun yaşanmaması için ekiplerimiz 7/24 görevlerinin başında vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecektir.”  ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN OYUN ALANLARINI BOZMAYIN
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, kar temizleme mücadelesinde başarı gösteren personelleri ile kahvaltıda buluştu. Türkyılmaz, “Dondurucu soğuğa rağmen gece gündüz özveriyle çalışıp sürdürmüş oldukları kar temizleme mücadelesi ile vatandaşlarımızdan tam not almamızı sağlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekibimle kahvaltıda buluştuk. Herhangi bir sorunun yaşanmaması için ekiplerimiz 7/24 görevlerinin başında vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecektir. Hepsine teşekkür ediyorum.” Dedi. Türkyılmaz kahvaltıda yapmış olduğu konuşmasının devamında, “Yolları temizlemeye çıkarken özellikle çocukları düşünün. Çocukların oyun alanlarını temizlememeye dikkat edin. Çünkü ömürlerinde bu kadar kar yağışına pek az denk geliyorlar. Çocuklarımız bizim için önemli. Kardan adamlarını sakın bozmayın.” diyerek tebessüm ettirdi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de sazlık alanda çıkan yangın söndürüldü

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi'nde neler oluyor? 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da karla mücadele 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

68734

İki otomobil çarpıştı! 4 kişi yaralandı 

Kutluca: “Vatandaş borç içinde!”

Mavi Cafe ve Bistro, Yenişehir’de açıldı

Keskin beton santrali hizmette 

Bozkırın tezenesi film oluyor 

Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

SIRADAKİ HABERLER