Yahşihan’da genç kızın polis olma hayali gerçekleşti 

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Sude Sürmeli'nin polis olma hayali gerçekleştirildi. Sürmeli, kendisine hediye edilen üniformayı giyerek polis ağabeyleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirdi. 

  • Gündem
  • 06 Eylül 2023
  • 15:55

 HAYALİNİ OSMAN TÜRKYILMAZ’A ANLATTI 
Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde yaşayan ve orta derecede işitme kaybı olan 15 yaşındaki Sude Sürmeli, ailesiyle birlikte makamına gittiği Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ile yaptığı görüşme sırasında kendisinin polis olma hayalinin olduğunu anlattı. Başkan Türkyılmaz da Sürmeli'nin polislik hayalini gerçekleştirmek için durumu Yahşihan Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Polis memurları ve belediye görevlileri, Sürmeli'yi evinde ziyaret ederek polis üniforması hediye etti. 

POLİS ÜNİFORMASI HEDİYE ETTİ
Sürmeli, giydiği üniformayla ekip otosunda şehir turu yaptı. Daha sonra Sürmeli, bir alışveriş merkezinde polis memurlarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirdi. Sürmeli'ye belediye tarafından da tablet hediye edildi. Polis olma hayali gerçeğe dönüşen Sürmeli'nin mutluluğu ise gözlerine yansıdı. 

BENİM İÇİN BAMBAŞKA BİR ŞEY
Sude Sürmeli, yaptığı açıklamada, hayalinin gerçekleştiği için mutlu olduğunu ifade ederek, polis ve polis arabalarını çok sevdiğini söyleyerek, "Mutlu oldum, hayalim gerçekleşti. Polis olma duygusu benim için bambaşka bir şey. Üniforması güzel geliyor. Polisleri ve polis arabalarını çok seviyorum. İlkokul 4. sınıfta hayalim olmuştu. İşitme engelim var o yüzden polis olamıyorum. Osman Türkyılmaz'a ve Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ederim" dedi. 

ÇOCUKLUK HAYALİM DE POLİSLİKTİ
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sude'nin polislik hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek,   "Sude bize müracaat ettiğinde hayalinin polis olduğunu söylemişti. Benim çocukluk hayalim de polislikti. Daha önceden 23 Nisan'da emniyet teşkilatımız bana jest yapınca kızımız onu televizyondan görmüş. Demiş ki 'Osman başkanı emniyet teşkilatı mutlu etti, bizi de mutlu ederler mi?' diye bize ulaştılar. Bizde Sude'yi kırmadık. Emniyet Müdürümüzden ve Kaymakamımızdan rica ettik. Sağ olsunlar kırmadılar çocuğumuzu. Bugün onun da hayalini gerçekleştirdik" diye konuştu. 

GELECEĞE YATIRIM YAPARIZ
Emniyet teşkilatına teşekkür eden Türkyılmaz, "Bir çocuğu mutlu ettiysek bir aile mutlu oldu, bir aileyi mutlu edebildiysek bir apartman mutlu oldu, bir apartman mutlu olduysa bir mahalle, bir ilçe, bir il ve bir ülke mutlu olacak. Hayaller çocukların mutlu olması üzerine. Biz yöneticiler de hep geleceğe inşa ederiz, geleceğe yatırım yaparız. Bugün Sude'yi mutlu ettik. Allah devlete zeval vermesin. Emniyet teşkilatımızın tırnağına taş değdirmesin. İyi ki varlar, iyi ki bugün Sude'yi mutlu ettiler" şeklinde konuştu.  Sude'nin babası Emre Sürmeli ise, "Kızımın polislik hayali vardı. Bu durum bizi onurlandırdı. Tam istediğimiz bir şeydi. Bugün gerçekten de çok mutlu olduk" dedi. 

Kaynak: İHA
 
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi’nden işçi maaşlarına yüzde 40 zam

İlginizi Çekebilir

Yahşi Kent için konteynerler hazırlanıyor 

İlginizi Çekebilir

Acısu Mezarlığında Bayram Temizliği̇

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

56980

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER