Yahşihan’da acil müdahale ekibi oluşturuldu 

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde aniden bastıran sağanak yağışla mücadele kapsamında sel ve su baskınlarına karşın acil müdahale ekibi oluşturuldu. Metrekareye 42 kilogram yağışın düştüğü Yahşihan’da vatandaşların mağduriyet yaşamaması amacıyla çalışmalar yapıldı. 

  • Gündem
  • 06 Haziran 2022
  • 18:47
Yahşihan’da acil müdahale ekibi oluşturuldu 

YOLLAR TOPRAKLARDAN TEMİZLENDİ 
Konu hakkında Yahşihan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “İlçemizde aniden başlayan ve metrekareye yaklaşık 42,4 kg olarak ölçülen yağış nedeniyle gece saatlerinden itibaren ani sel ve su baskını gibi durumlara karşı tüm personelimizle birlikte acil müdahale ekibi oluşturulmuş ve vatandaşların yanında olunmuştur. Ayrıca aşırı yağış sebebiyle yollarda oluşan çamur birikintileri de sağanak yağışın bitmesiyle anında temizlenmiştir.  

BASKINLARA KARŞI TEYAKKUZDALAR 
“Yaşanan yoğun yağış sebebiyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Bugün beklenen sağanak yağışa karşı mesai arkadaşlarımız sel ve su baskını ihtimallerine karşı hazır beklemektedirler. İtfaiye Müdürlüğü ekibimiz hasar tespit çalışmalarına devam etmektedir. Olası bir acil müdahale durumunda 0505 164 46 40 numaralı Whatsapp İhbar Hattı’mızdan ya da 0532 462 98 35 numaralı kişisel hattımdan ulaşıp yardım alabilirsiniz. İlimize, ilçemize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” ifadesi yer aldı.

Haber: Ahmet Gökdemir  

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi'nden rengarenk kadınlar günü

İlginizi Çekebilir

Betonla toprak zemin arasına sıkışan yavru köpek kurtarıldı

İlginizi Çekebilir

Başkan Türkyılmaz 2021’de yaptığı çalışmaları değerlendirdi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

59404

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER