Yahşihan’a dev tesis kuruluyor 350 kişiye istihdam sağlayacak 

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, DEMS Savunma ve Ticaret A.Ş. tarafından ilçeye bağlı Kılıçlar köyüne kurulması planlanan fişek ve kapsül üretim tesisinin bölgesini ziyaret etti. Türkyılmaz kurulacak tesisin 300-350 kişi için istihdam yaratacağının bilgisini verdi.

  • Gündem
  • 13 Temmuz 2022
  • 17:56
Yahşihan’a dev tesis kuruluyor 350 kişiye istihdam sağlayacak 

TÜRKYILMAZ: “HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, DEMS Savunma ve Ticaret A.Ş. tarafından ilçeye bağlı Kılıçlar köyüne kurulması planlanan fişek ve kapsül üretim tesisinin bölgesini ziyaret etti. Türkyılmaz kurulacak tesisin 300-350 kişi için istihdam yaratacağının bilgisini verdi. DEMS Savunma ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Yücel Tüylüoğlu ile birlikte bölgeyi gezen Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Tüylüoğlu’ndan bilgiler aldı. DEMS Savunma ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Yücel Tüylüoğlu yapmış olduğu açıklamasında, “Söz konusu tesiste 9 mm. tabanca ile 5.56 mm. ve 7,62 mm. tüfek fişek ve kapsülünün üretilmesi öngörülmektedir.” 

ARAZİDE KEŞİF VE İNCELEME YAPILDI 
Bu tesisin bölgemizde 300-350 kişi için istihdam yaratması planlanmaktadır. Bu kapsamda Kırıkkale Valiliğinin büyük yardımları ile arazi keşifleri ve incelemeleri yapılmış, uygun bir arazi tespit edilmiştir. Tesisin kurulması için Savunma Sanayi Başkanlığından, proje onayı alınmış ve Milli Emlak Genel Müdürlüğünce ihtiyaç duyulan arazi tahsisi yapılmıştır. Kırıkkale Valiliği ve ilgili kurumların desteği ile kuruluş izinlerinin alınması çalışmaları devam etmektedir.” İfadelerini kullandı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapılacak fişek ve kapsül üretim tesisinin hayırlı olmasını diledi. 

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan halkına 2 bin 500 tavuk, 250 horoz

İlginizi Çekebilir

Suyun her damlası önemlidir 

İlginizi Çekebilir

8 yaşındaki Ömer’in bisiklet hayali gerçek oldu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

89844

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER