Yahşihan İtfaiyesi’nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Yahşihan İtfaiyesi’nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Yahşihan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri 13 Ekim Afet Risklerinin Azaltılması Günü dolayısıyla Şehit Ahmet Sandalcı Anadolu Lisesi’nde yangın tatbikatı yaptı. 

  • Kategori : Gündem
  • 13 Ekim 2021 Çarşamba
  • 14:51

YANGIN SÖNDÜRME KONUSUNDA BİLGİLER VERİLDİ
Yahşihan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri 13 Ekim Afet Risklerinin Azaltılması Günü dolayısıyla Şehit Ahmet Sandalcı Anadolu Lisesi’nde yangın tatbikatı yaptı. Tatbikattan önce öğrenciler itfaiye ekipleri tarafından yangın sırasında nasıl davranacakları konusunda bilgilendirildi. Okul bahçesinde benzin yardımıyla yakılan ateş önce itfaiye ekipleri ve öğrenciler tarafından söndürüldü. Bu sırada öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla izlendi. Daha sonra okulda mahsur kalan öğrencilerin okuldan çıkarılması için itfaiye merdiveni öğrencilerin bulunduğu kata yükseltilerek, burada bulunan öğrenciler itfaiye ekipleri tarafından aşağıya indirildi. Tatbikatın sona ermesinden sonra öğrencilere yangın anında alınması gereken tedbirler ve yangın söndürme metotları anlatıldı. 

AMACIMIZ İNSAN UNSURLU KAZALARI EN AZA İNDİRMEK
Yahşihan Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdullah Oğan, yangın ihtimaline karşı yapılan tatbikatlar de öğrenciler neler yapacaklarını uygulamalı olarak öğrendiklerini söyledi. Evde çıkan yangınların büyük bir bölümünün alınacak önlemlerle önlenebileceğine dikkat çeken Oğan, “13 Ekim Afet Risklerinin Azaltılması Günü dolayısıyla okulumuzun isteği üzerine tatbikat yapmak istedik. Evimizde, işyerimizde, okulumuzda ve çalıştığımız yerlerde gerekli tedbiri alırsak birçok yangın ve kazanın da önüne geçebiliriz. Örneğin küçük çocukları olan aileler kibrit ve yanıcı maddeleri çocukların ulaşamayacağı yerlere koyarak önlem almaya başlayabilir. Bu şekilde hem can kaybı hem de mal kaybını önleyebiliriz. Amacımız, insan unsurlu kazaları en aza indirmektir” dedi.

Yahşihan İtfaiyesi’nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat (2).jpg Yahşihan İtfaiyesi’nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat (3).JPG Yahşihan İtfaiyesi’nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat (5).JPG Yahşihan İtfaiyesi’nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat (1).jpg Yahşihan İtfaiyesi’nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat (4).JPG

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.