Yahşihan halkına 2 bin 500 tavuk, 250 horoz

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde belediye 250 vatandaşa 2 bin 500 tavuk, 250 horoz ve yem desteğinde bulunuldu.

  • Gündem
  • 27 Mayıs 2022
  • 17:37
Yahşihan halkına 2 bin 500 tavuk, 250 horoz

DAİMA VATANDAŞIMIZIN EMRİNİZDEYİZ
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Çetin Koçdoğan Parkı'nda düzenlenen törende, projenin çok anlamlı olduğunu söyledi. Bu projenin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin belediyelere önerdiği üretken belediyecilik anlamında da ortaya çıkan bir çalışma olduğunu aktaran Öztürk, "Biz istiyoruz ki belediye başkanı olan tüketmesin, sürekli üretsin. Üreterek hem ilçeyi büyütsün hem de vatandaşın huzur ve refahını artırsın. Bu sebeple başkanımızı tebrik ediyorum. MHP olarak bütün teşkilatımızla hem Ankara'da hem de Kırıkkale'de daima vatandaşımızın yanındayız ve emrinizdeyiz." diye konuştu.


SİYEZ BUĞDAYIN EKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz da göreve geldikleri günden bu yana üretken belediyeciliği her anlamda gerçekleştirmeye gayret ettiklerini dile getirdi. İlçede ikamet eden 250 vatandaşa 10'ar tavuk ve birer horoz dağıtacaklarını belirten Türkyılmaz, şöyle konuştu: "Göreve geldiğimizde ilk olarak 65 dönümlük alanda siyez buğdayının ekimini gerçekleştirdik. Daha sonra aynı bölgede çörek otu ekimi yapıp, vatandaşlardan topladığımız atık yağlarla sabun yaparak dağıttık. 


YAHŞİHAN BELEDİYESİ’NİN ÜRETKEN BELEDİYECİLİĞİ
“Bu yıl da 65 dönümlük alanda 15 bin domates fidesini toprakla buluşturduk. Buradan hasat edilecek domatesleri Finlandiya, Estonya, Çin ve bazı Asya ülkelerine ihraç edeceğiz. Yine kış döneminde küçükbaş hayvanı olan vatandaşlarımıza yem desteğinde bulunduk. Bugün de 250 vatandaşımıza tavuk ve horoz dağıtacağız." Konuşmaların ardından vatandaşlara tavuk ve horoz dağıtıldı. Vatandaşlardan Ali Akkuzulu, "Başkanımızdan Allah razı olsun. Çok güzel çalışma yapıyor. Çocuklar, torunlar yumurtalarını yiyecek inşallah." dedi. Fatma Aydın da Başkan Türkyılmaz'a teşekkür ederek, aldıkları tavuklardan organik yumurta üreteceklerini kaydetti.

Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediye TV formatı büyük ilgi görüyor

İlginizi Çekebilir

İftar yemekleri Yahşihan Belediyesi’nden 

İlginizi Çekebilir

Yürüyüş bahane, halkla sohbet şahane

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

44052

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

Avrupa’nın engelsiz şampiyonu 

Dünyanın en saf kimyasal kaya tuzu Delice’nin 

Yayalar için öncelik duruşu 

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

Akdoğan: “Sağlık çalışanları olarak büyük bir aileyiz” 

SIRADAKİ HABERLER