Yahşihan’da okullar dezenfekte ediliyor 

Yahşihan’da okullar dezenfekte ediliyor 

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının pandemi süreci kapsamında yüz yüze açılmasının ardından Yahşihan ilçesinde bulunan okullarda hummalı bir şekilde dezenfekte çalışmaları sürüyor. Belediye yetkilileri tarafından okullarda hijyen çalışmaları yapılıyor. 

  • Kategori : Gündem
  • 29 Eylül 2021 Çarşamba
  • 12:30

EN HASSAS ŞEKİLDE YÜRÜTÜLÜYOR 
Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor. Bir yandan aşılama çalışmaları yapılırken diğer yandan da okullarda öğrencilerin salgından uzak tutulması amacıyla hijyen çalışmaları, en hassas şekilde yürütülüyor. Yahşihan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede yer alan anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin kalacağı apart evler dahi dezenfekte ediliyor. 

TÜRKYILMAZ’DAN AŞI ÇAĞRISI 
Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Öğrenci ve öğretmenlerin hijyenik bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürebilmesi için özellikle öğrenci sayısı fazla olan okullar hafta sonları Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimizce temizlenmektedir. Tüm velilerden vatandaşlardan ricamız; bir an önce aşılarımızı tamamlayıp, yerel yönetimlerde kendi üzerine düşecekleri görevi en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum. Buradan herkese saygı, sevgi ve hürmetlerimizi sunuyorum” dedi.

"67 TANE APARTIN İLAÇLAMASINI DA GERÇEKLEŞTİRDİK"
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı açılışı dolayısıyla ilçede bulunan ilkokul, ortaokul, anaokulu, lise olmak üzere toplamda 16 okulda dezenfekte çalışmalarının yapıldığını belirten Türkyılmaz, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla üniversitelerde açıldı. Yahşihan’da büyük şehirler hariç, üniversitesi olan tek ilçe; Kırıkkale Üniversitesi. İlçemize gelen üniversite öğrencilerimizin kalacağı devlet yurtları ve özel apart evlerde dahil olmak üzere 67 tane apartın ilaçlamasını da gerçekleştirdik” dedi.
 

yahşi okul (1).jpeg yahşi okul (3).jpeg yahşi okul (5).jpeg yahşi okul (7).jpeg yahşi okul (10).jpeg yahşi okul (11).jpeg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.