Yahşihan’da bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği caminin temeli atıldı

Yahşihan’da bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği caminin temeli atıldı

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçe merkezinde bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği Yeni Merkez Camiinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

  • Kategori : Yahşihan
  • 07 Mayıs 2021 Cuma
  • 17:24

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın da katılımıyla Cuma namazının ardından gerçekleştirilen temel atma töreni, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sınırlı katılım ile yapıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda dualar edildi. Kurban kesimiyle birlikte cami temeline ilk harç atıldı. İlçenin merkezinde bulunan 4 bin 730 metrekarelik arazi üzerine konumlanan ve bin 500 kişinin namaz kılabileceği cami, iki katlı ve çift minareli olarak planlanıyor. Yaklaşık bin 300 metrekare kapalı otopark alanı da bulunan cami ayrıca ticari alan bölümü, toplantı yeri ve oturma alanlarını da barındırıyor. Toplamda 20 milyon liraya mal olacak caminin 36 ayda tamamlanması hedefleniyor.

"Burada bin 500 vatandaşımız namaz kılacak"
Törenin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Türkyılmaz, camiyi en kısa sürede bitirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Başkan Türkyılmaz, "Yahşihan Merkez İlçe Camiyi 4 bin 730 metrekare alana konuşlandırdık. Bin 300 metrekare otoparkın da bulunduğu caminin 4 bin metrekare kullanım alanı olacak. İki katlı, iki minareli bir cami olup Yahşihan merkezinde olacak. Burada yaklaşık bin 500 vatandaşımız namaz kılacak. Yapım süresinin daha öne çekilmesini rica ettik. Maliyeti de 20-23 milyon lira arasında olup Yahşihan halkına hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Vatandaşların yardımlarının önemine değinen Başkan Türkyılmaz, "Sabah ben erken kalkmayı ve ilçede gezmeyi seviyorum. Geçen gün sabah buraya geldiğimde Yahşihanlı bir hanımefendi gördüm. Elinde parasını gördüğümde ’camiye yardıma geldim’ dedi. Gerçekten tüylerim diken diken oldu. Yahşihan halkı, hayırseverlerimiz bu camiyi burada bırakmazlar. Gelecek sene Ramazan ayına söz verip bu caminin açılışını planlayalım diye görüştük" ifadelerini kullandı.

Yahşihan’da bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği caminin temeli atıldı Yahşihan’da bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği caminin temeli atıldı Yahşihan’da bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği caminin temeli atıldı Yahşihan’da bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği caminin temeli atıldı

Ercanyumus40@hotmail.com
Ercan Yumuş

Hayırlı olsun. Merkeze bu güzel cami yakışır.


yasingokcek@hotmail.com
yasin gökcek

millet ekmek bulamıyor ne camisi ne saçmalıyosunuz. Milletin dini duyguları üzerinden siyaset yapma oy kapma kaygınız bi bitmedi ya. 1500 kişi camiyemi geliyo bu milletin parasını neye harman savuruyosunuz. fabrika istihdan iş imkanı aç fakire aa yardım edin


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.