Yahşihan’da alt yapı çalışmaları başlıyor

Yahşihan’da alt yapı çalışmaları başlıyor

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan’da bulunan bir restoranda basın toplantısı düzenledi. Türkyılmaz, Yahşihan’da altyapı çalışmalarının Haziran ayının ortalarında başlayacağını duyurdu.

  • Kategori : Yahşihan
  • 01 Haziran 2020 Pazartesi
  • 17:56

TÜRKYILMAZ İLÇEDE YAPILACAK PROJELERİ DUYURDU
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan’da Kızılırmak Restaurant’ta yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Burada Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu ve belediye bünyesinde çalışan müdürler ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Türkyılmaz, ilçede yapılacak olan projeleri duyurdu.

YAHŞİHAN EN AZ 100 YIL ALTYAPI SORUNU ÇEKMEYECEK
Haziran ayının ortalarında Yahşihan’da altyapı çalışmalarına başlanacağını belirten
Türkyılmaz, “Bir belediye başkanının en riskli yatırımı altyapı çalışmasıdır. Biz o riski göze alıyoruz. Çünkü Yahşihan’ın en az 100 yıl altyapı sorununu çözmüş olacağız.” dedi. Ayrıca yapılacak olan altyapı çalışmasının yağmur suyu, kanalizasyon ve normal su olmak kaydıyla 232 bin 938 metre olacağını ve toplamda 73 milyon liraya mal olacağını belirten Türkyılmaz,
500 günde çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’NDAN İKİ AYRI HİBE
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1 milyon lira ve 500 bin lira değerinde iki ayrı hibe aldıklarını belirten Türkyılmaz, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilçemize 500 bin lira değerinde bir sulama aracı ve 250 konteyner hibe etti. Ayrıca sokak hayvanları için 1 milyon lira değerinde bir hibe aldık. ‘Pati Köy’ kuracaktık, bunun hazırlıkları da tamamlandı. Biliyorsunuz Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy veterinerdi. Allah nasip ederse, onun adını yaşatmak için barınağın adı ‘Mehmet Akif Ersoy Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım
Merkezi olacak. Ayrıca buradan hibeleri almamızda emeği geçen Sayın MHP Milletvekili Halil Öztürk, AK Parti Milletvekili Ramazan Can ve MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu’na ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

YAPILACAK PARKLARDAN BİRİNE RAHMETLİ OLMUŞ BİR GAZETECİNİN ADI VERELECEK
Yıkım çalışmaların devam ettiklerini belirten Başkan Türkyılmaz, “Bugüne kadar 7 usulsüz yer yıktık. Şuanda 4-5 tane kaldı. Hastanenin orada Hilal Park yapacağımız bir alan var. 3 hilal ve Türk motifli bir park yapacağız. Yahşihan Belediyesi’nin eski binasını ve müftülüğü yıkacağız. Böylece Yahşihan büyük bir meydana kavuşacak. 20 milyon lira değerinde bir de cami projemiz var. Ayrıca, Yahşihan’da bulunan her mahalleye Aydın Çopur Parkı gibi bir park yapacağız. Finansmanımızı hazırladık altyapı çalışması bittikten sonra 15 park yapacağız. Hatta basın mensubu arkadaşlar uygun görürlelerse, kendi aralarında bir oylama yaparak, yapılacak olan parklardan birine rahmetli olmuş basın mensuplarımızdan birinin adını verebiliriz.” dedi.

YAHŞİHAN BELEDİYESİ’NİN 100’E YAKIN DAVASI VAR
Türkyılmaz, son günlerde gündemde olan imar ile ilgili yaptığı açıklamada, Yahşihan Belediyesi’nin eski dönemlere ait belediye arsa kayıtlarının kaydırılması, imar uygulamalarından belediyenin ettiği zararlar ve onanmış arazilerdeki teminat davaları ile ilgili 100’e yakın davası olduğunu belirtti. Ayrıca Türkyılmaz, eskiden kalan 3 tane suç dosyasının savcılığa verileceğini belirtti.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.