Yahşihan Belediyesi, görme engellilere ışık oluyor 

Engelsiz bir Yahşihan için her alanda çalışmalarını sürdüren Yahşihan Belediyesi, 1-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlikte görme engellilerle birlikte empati yapılarak, onların karşılaştıkları zorlukların önlenmesi amacıyla bilgi alışverişi yapıldı.

  • Gündem
  • 14 Ocak 2023
  • 10:14
Yahşihan Belediyesi, görme engellilere ışık oluyor 

BEYAZ BASTON İLE YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİRDİLER 
Sosyal ve kültürel alanda üretken belediyecilik anlayışıyla çalışma gerçekleştiren Yahşihan Belediyesi, ‘7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’ kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Hafta kapsamında ilçede ikamet eden görme engelli vatandaşlara yönelik yemek programı düzenlendi. Ayrıca görme engelli vatandaşlara davranış ve onlara yardımcı olma kapsamında hem farkındalık oluşturmak hem de empati yapılarak, programa katılanlar beyaz baston ile gözleri kapatılarak yürüyüş gerçekleştirdiler. 

GÖRME ENGELLİLERDEN TÜRKYILMAZ’A TEŞEKKÜR 
Programda görme engelli vatandaşlara, hayatlarının bir parçası olan ‘Beyaz Baston’ hediye edildi. Yahşihan Belediyesi’nin bu anlamlı günde kendilerini unutmadıklarını belirten görme engelliler, Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Programda görme engellilere eşlik eden Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Şerbetçioğlu, “Bu özel haftada özel bireylerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduk. Bir gün değil her zaman kendilerinin yanlarındayız” dedi.


BÜTÜN ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ 
Şerbetçioğlu, “Engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum olmadığı gibi her sağlam bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Tüm engelli vatandaşlarımız gibi görme engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevimizdir. Engelli vatandaşlarımızın tehlikelerden korunarak, başkasına muhtaç olmadan, özgürce diledikleri hayatı yaşamalarını sağlamanın yanı sıra topluma faydalı, üretken ve bağımsız bireyler haline gelmeleri de sağlanmalıdır.” 

MÜREFFEH BİR HAYAT SUNMA GAYRETİ İÇİNDEYİZ 
“Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak için her şeyden önce bu meseleye ilişkin toplumsal hassasiyetin güçlendirilmesi gerekmektedir. Yahşihan Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha rahat ve huzur içerisinde geçirmeleri adına engelli bireylerin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşıyarak onlara müreffeh bir hayat sunma gayreti içerisindeyiz. Nitekim küçük yaşlardan itibaren toplumla iç içe yaşayan, eğitim imkânlarından faydalanabilen engelli vatandaşlarımızın bugün büyük başarılara imza attıklarını görmek hepimiz için gurur vesilesidir.”

HER ZAMAN ONLARIN YANINDAYIZ 
“Görme engelli kardeşlerimizin sorunlarına dikkati çekerek, onların ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” nın bu yıl da amacına ulaşarak en verimli şekilde değerlendirileceğine inanıyorum. Tüm vatandaşlarımızın gereken duyarlılığı sergileyeceği inancıyla, görme engelli vatandaşlarımızı sorunlarını dile getirmeye ve geliştirilecek çözümler konusunda etkin biçimde rol üstlenmeye çağırıyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 


 

İlginizi Çekebilir

 Yahşihan Belediyesi bir çocuğun doğum günü kutlama ve lunapark hayalini gerçekleştirdi

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da kadınlar için renkli etkinlik 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi’nde en düşük maaş 4bin 650 TL oldu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

74074

Nur Camisi’nde engelsiz buluşma

Sevgi ve merhamet timi sahada

Temurci: “Milletimizin sorunlarını çözeceğiz”

Öztürk, “Kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürdü”

Motorine indirim geliyor

Öğrencilerin yemek ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak 

SIRADAKİ HABERLER