Yahşi sordu, Saygılı cevapladı: ‘Duman’dan Allah razı olsun’

Yahşi sordu, Saygılı cevapladı: ‘Duman’dan Allah razı olsun’

Gazetekale.com İmtiyaz Sahibi Kadir Yahşi, İYİ Partili Meclis Üyesi Mustafa Duman’ın “Saygılı’ya kefilim” sözünü ve satışı yapılan arazileri Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya sordu. Başkan Saygılı, “Allah razı olsun. Mustafa Bey bizimle ilgili ‘dürüst ve şeffaflığına kefilim’ demiş. Söylemiş olduğu hadise bu. Konut arazilerinin durumu belli. Ekonomik açıdan değerlendirmemiz gerekiyor. Meclisten yetki aldık” dedi. 

  • Kategori : Gündem
  • 08 Nisan 2021 Perşembe
  • 19:16

GAZETEKALE.COM / ÖZEL HABER

“BİZ İHALEMİZ VAR DİYE BANGIR BANGIR BAĞIRDIK”
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkaleli basın mensupları ile birlikte yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi’ni ziyaret etti. Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Saygılı, Gazetekale.com İmtiyaz Sahibi Kadir Yahşi’nin de sorularını yanıtladı. Kırıkkale Belediyesi’nin MKE’den devraldığı ve geçtiğimiz gün satışını gerçekleştirdiği arsalara değinen Gazeteci Yahşi, “Satışa çıkarılan 3 arsa vardı ancak ikisi satıldı. Biri neden satılamadı?” sorusunu yöneltti. Başkan Saygılı ise Yahşi’nin sorusuna, “Biz üç tane araziyi satışa çıkarmıştık. Biz zaten parça parça çıkıyoruz hepsini birden çıkmıyoruz. Onlar ön planda olan yerler varken arka planla olan yerleri almayalım diye düşünmüş olabilirler. Bu bir tercihtir. Biz açık, şeffaf, bangır bangır bağırarak bizim ihalemiz var buyurun gelin arkadaşlar diye ortaya çıktık.” cevabını verdi.

“İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYESİ, SAYGILI’YI NEDEN ÖVDÜ?”
Yahşi’nin değindiği bir diğer konu ise İYİ Partili Meclis Üyesi Mustafa Duman’ın “Saygılı’ya kefilim” sözü oldu. Kadir Yahşi’nin yeniden gündeme getirdiği konuya kayıtsız kalmayan Başkan Saygılı, “Öncelikle arkadaşlar,  meclis üyelerimiz CHP’li meclis üyelerimiz, İYİ Partili olarak kazanmışlar. Onlar orada milletvekili ile birlikte bir açıklama yapıyorlar ki, o gün benim olmadığım faaliyet raporunun oylandığı sırada, mecliste bu konu tartışılırken, Meclis Üyesi Mustafa Bey de Allah razı olsun bizimle ilgili ‘dürüst ve şeffaflığına ben de kefilim’ demiş. Söylemiş olduğu hadise bu.” şeklinde cevap verdi.

 
 

IMG_7802.JPG 4F653B4D-3695-4DC2-A8CB-334B870741D6.jpeg

yenimahallekkale71@hotmail.com
yeni mahalle sakinleri

Yeni mahalle sakinleri olarak millet bulvarının Kayseri yolu bağlantı ışıklarına ''yaya geçidi'' istiyoruz. Karşısı minibüs ve servis durağı her sabah onlarca insan araçların arasından yolun karşısına geçerek minibüse biniyor. Orta kaldırımın yüksekliğinden dolayı bebek arabasını kucaklayıp karşıya geçmeye çalışan kadınlar görüyoruz. Lütfen artık bir çözüm..


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.