Vefat eden basın mensupları anısına şiir dinletisi düzenlendi

Vefat eden basın mensupları anısına şiir dinletisi düzenlendi

Kırıkkale Belediyesince; vefat eden basın mensuplarının anısına, Kültür Merkezinde ” 9. Geleneksel Şiir Dinletisi Etkinliği” düzenlendi.

  • Kategori : Gündem
  • 28 Ocak 2019 Pazartesi
  • 11:39

Kırıkkale Belediyesi tarafından organize edilen şiir dinletisi; Radyo K İmtiyaz Sahibi Kadir Kipmen tarafından icra edildi. 9. Yılındaki program bu kez vefat eden gazeteciler için saygı içeriyor.

9. KEZ DÜZENLENDİ
Kırıkkale’nin tanınmış radyocularından Radyo K İmtiyaz Sahibi Kadir Kipmen tarafından, artık geleneksel hale gelen şiir dinletisi düzenlendi . Kipmen’in her yıl gerçekleştirdiği şiir dinletisi bu yıl 9. yılında. Düzenlenen şiir dinletisi bu yıl çok farklı bir anlam içeriyor. Zira dinleti son iki yıl içinde vefat eden gazetecilere ithaf ediliyor. Tanınmış radyoculardan Kipmen, şiir dinletisini 25 Ocak Cuma akşamı saat 19:00’da Kültür Merkezi’nde düzenledi.

GAZETECİLER ANILDI
Kadir Kipmen’in seslendirdiği, Ahmet Can Yeşil’in sazı ve yorumu ile şiir dinletisini renklendirdi. Şiir dinletisinde Murat Sekman, Erhan Göğem, Hasan Ulusoy, Yakup Altın, İbrahim Akpınar, Yiğit Tunç, Veli Yılmaz, Hasan Cura ve Adnan Yavuz, saygı ve rahmetle anıldı.

VALİ SEZER KATILDI
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve protokolün katıldığın dinletiye, Kırıkkale halkının yoğun katılım gösterdiği görüldü.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.