Varlı; "Geleceğin mimarı öğretmenler"

Varlı; "Geleceğin mimarı öğretmenler"

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Varlı yayımladığı mesajda öğretmenlere hitaben, “Onlardır ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler.” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 23 Kasım 2020 Pazartesi
  • 12:51

“BİR TOPLULUK ULUS OLABİLMEK İÇİN ÖĞRETMENLERE MUHTAÇTIR”
“Bir toplumun eğitim ve eğitimciye verdiği önem ve değer, kendi geleceğine ve yarınlarına verdiği değeri ifade etmektedir. Ülkemizi hedeflerine götürecek, uygarlık yarışında her zaman en ön sıralara taşıyacak olan da iyi yetişmiş, bilgi düzeyi ve donanımı yüksek öğretmenlerimizin ellerinde yetişen nesillerimiz olacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu ve başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk de eğitime ayrı bir önem vermiş, ‘Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler’ diyerek, uygarlık yarışında en önemli sorumluluklardan birisinin öğretmenlerimize ait olduğunu dile getirmiştir.”

“ULUSAL KALKINMANIN ANAHTARI ÖĞRETİMDEN GEÇER”
“Günümüzde ulusal kalkınmanın anahtarı kaliteli eğitim ve öğretimden geçmektedir. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitim sorumluluklarını üstlenerek onları geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, ayni zamanda geleceğimize de yön vermektedir. Onlar, dün olduğu gibi bugün de, ülkemizin dört bir yanında, her türlü zorluk ve güçlüğe rağmen yarınlara umutla ve güvenle bakan nesiller yetiştirmek için özveri ve fedakârlıkla çalışmaya ve kutsal mesleklerini layıkıyla icra etmeye devam etmektedirler.”

“ÖĞRETMENLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
“Kırıkkale iş dünyası olarak, görevinin kutsallığına hakim olan, geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştirmek için, doğu-batı diye ayrım yapmadan ülkemizin topraklarını karış karış gezen öğretmenlerimizin her zaman yanındayız, her zaman destekçileriyiz. Başta, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyor, mesleğini icra ederken şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha minnetle yad ediyor, bilinçli nesiller yetiştirme çabasında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.