Varlı’dan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ mesajı

Varlı’dan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ mesajı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. 

  • Kategori : Gündem
  • 17 Mart 2020 Salı
  • 14:45

YİĞİTLİKLE ÖRÜLMÜŞ BİR DESTAN
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Türk kahramanlık tarihindeki en parlak sayfalardan biri olduğunu söyleyen Varlı yayımladığı mesajda, “18 Mart 1915, şanlı tarihimizde askeri ve siyasi bir başarı olmaktan öte; inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın doğuş tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Gurur ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümünde, cennet vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. 

CANIMIZI VERMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR
Ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde, birlik olmak, beraberlik içinde hareket etmek gibi bir mecburiyetimiz vardır. Şekli ne olursa olsun her anlamda maruz kaldığımız tehditlerin üstesinden ancak bu şekilde gelebiliriz. Bizler biliriz ki; söz konusu vatan olduğunda her türlü fedakârlığı yapmak, gerekirse canımızı vermek boynumuzun borcudur. Çanakkale’deki dirilişi ruhunda yaşatan ve tüm dünyaya Türk milletinin onurunun masa başında çiğnetilmeyeceğini savaş meydanlarında haykıran bir millet olarak, bu zor dönemleri de aşacağımızı çok iyi biliyoruz. 

TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ EN İYİ ŞEKİLDE ANLATAN
Bu vesileyle, dünyaya Türk’ün kararlılığı, azmi ve gücünü en iyi şekilde anlatan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105.yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, rahmet ve saygıyla anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gazetekale.com Haber Merkezi
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.