Valilik Kupasında yine kavga

Valilik Kupasında yine kavga

Kırıkkale’nin il oluşunun 30. yılı nedeniyle düzenlenen Valilik Kupasında yine kavga çıktı.

  • Kategori : Spor
  • 09 Eylül 2019 Pazartesi
  • 23:05

Gazetekale.com Haber Merkezi
Kırıkkale’nin il oluşunun 30. yılı nedeniyle düzenlenen Valilik Kupasında yine kavga çıktı.

Çeyrek finale çıkma mücadelesi veren Çelebi Gardaşlar ile Daltonlar takımları arasında kavga çıktı. Her iki takımında ciddi mücadele verdiği karşılaşma 1-1 sona erdi. Maçın galibinin penaltı atışları ile belirleyeceği maçta son düdüğün çalması ile birlikte oyuncular arasında sözlü tartışma çıktı. Sözlü tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Oyuncular saha içinde bir birini kovalamaya başlarken, teknik heyetinde sahaya girmesiyle birlikte ortalık biranda karıştı. Hakem maçı iptal ederken, her iki takımda turnuvadan diskalifiye oldu. Polis ekiplerinin yoğun müdahalesi sonrası kavga sakinleştirilirken, güvenlik kontrolünün sağlanmasının ardından takımlar sahadan ayrıldı.

Çıkan kavgada futbolcu ve teknik heyetten yaralananların olduğu öğrenildi. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, kavga edenlerin emniyette ifadesi alındı. Kavga sonrası iki takımda turnuvadan men edildi.

HAKEME BÜYÜK TEPKİ

Maçın hakemlerinin verdiği kararlarla ortamın gerildiğini iddia eden sahadaki futbolcular, hakeme büyük tepki verdi. Tertip komitesinden düzgün hakem atamasını talep eden sporcular, maçtaki kavganın sebebinin hakem olduğunu öne sürdüler. 

valilik kupası.jpg

a.can@hotmail.com
Ahmet Can
Bu maçı canlı canlı izledim. Maçın bu hale gelmesinin tek sebebi hakemdir. Gördüğünü çalmayın, tekme tokat atan oyuncuyu atamayan, atılmadıkça daha da sert fauller ve rakibe dirsek, tükürme, tekme atan oyuncular oldu ama şuda bir gerçek ki olan Daltonlara oldu. Boştan yere ihraç edildiler.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.