Vali Sezer’den 19 Mayıs mesajı

Vali Sezer’den 19 Mayıs mesajı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıldönümünü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  • Kategori : Gündem
  • 18 Mayıs 2020 Pazartesi
  • 18:53

19 MAYIS 1919'DA TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN TEMELLERİ ATILMIŞTIR
19 Mayıs 1919’da Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını belirten Vali Sezer yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıldönümünü hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919’da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ İLELEBET BU TOPRAKLARDA YANMAYA DEVAM EDECEKTİR
Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan ve ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir.
101 yıl önce Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerinde ilelebet bu topraklarda yanmaya devam edecektir.

KIVANCIMIZ VE HEYECANIMIZ HİÇ EKSİLMEYECEKTİR
Bu yıl dünyayı ve ülkemizi etkisi alan korona virüs salgını nedeniyle diğer yıllardan farklı olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı evlerimizde kutlamanın burukluğunu yüreklerimizde yaşasak da coşkumuz, kıvancımız ve heyecanımız hiç eksilmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”


 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.