Türkyılmaz, öğrenciler ile apart işletmecilerini buluşturdu

Türkyılmaz, öğrenciler ile apart işletmecilerini buluşturdu

Tüm dünyayı ve ülkemizi her açıdan etkileyen Koronavirüs salgını, Yahşihan’da da apart işletmeciliği yapan esnafı ciddi manada olumsuz etkiledi. Yaklaşık 10 gündür kira ödeme konusunda apart işletmecileri ile Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerinin karşılıklı çözüm bulamamaları nedeniyle Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, her iki tarafı da bir araya getirerek, çözüm üretti. Uygulama, apart sahiplerinin isteklerine bırakıldı. 

  • Kategori : Gündem
  • 03 Nisan 2020 Cuma
  • 09:44

ÖĞRENCİLERDEN KİRANIN YARISI ALINMAMASI ÖNERİLDİ
Yahşihan Belediye Başkanlığı bahçesinde, Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri ve apart sahipleri katıldı. Açık havada sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen toplantı, koronavirüs salgını dolayısıyla mağduriyet yaşayan öğrenciler ve apart sahiplerinin sorunlarına çözüm arandı. Hem öğrencilerin hem de apart sahiplerinin mağdur edilmemeleri düşünülen toplantıda, 3 aylık süreç için karar alındı. Mart ayının kirası kesinlikle ödenmesi gerektiği kararlaştırılırken, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için öneriler sunuldu. Son olarak alınan ortak karar ile 1 buçuk ayın kirasını öğrencilerin ödeyeceği diğer 1 buçuk ayın kirasını ise apart işletmecisi veya apart sahiplerinin karşılayacağı yönünde birlik olundu. Verilen karara onay verenler, tutulan tutanağa imza atarken, bazıları da çekimser kalarak imza atmadı. 

BİZ KANUN KOYUCU DEĞİLİZ
Konuya ilişkin açıklama yapan Osman Türkyılmaz, “İlçemiz Kırıkkale Üniversitesi’nin yerleşkesinin bulunduğu ilçe. 214 apartımız yaklaşık 30 bin öğrencimiz var. Öğrenci arkadaşlar sosyal medya üzerinden, kalmadığımız günlerin kirasını niye ödüyoruz diye bir itirazda bulundular. Bunun üzerine sosyal mesafeye dikkat dikkat ederek, açık havada bir toplantı düzenledik. Öğrenci arkadaşlarım ve apartçıları bir araya getirdik. Çıkan sonuç; 1 buçuk ayın kirasını işletmeci ve mal sahipleri almayacak, diğer bir buçuk ayı ise öğrenci arkadaşlarımız ödeyecek. Tabi bu bir ortak karar, biz kimsenin malının ortakçısı değiliz. Kanun hükmünde bir kararname değildir, biz kanun koyucu da değiliz. Bu sadece bir tavsiye kararıdır. İnşallah bu koronavirüs belasından kurtuluruz ve hayat normale döner. Üniversite şehriyiz, öğrenci arkadaşlarımız gitti hayalet şehre döndük. Biz öğrenci arkadaşlarımızı tekrar görmek, misafir etmek için dört gözle bekliyoruz. Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerini kucak dolusu sevgi ile bekliyoruz. İnşallah seneye çiçeklerle karşılarız onları.” dedi.


 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.