Türkyılmaz: “Bu gurur hepimizin”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi (SEGE) sıralaması 5 yıl aranın ardından yeniden yayınlandı. 2017 yılında 0,661 skorla 2’inci kademe ilçeler arasında 198’inci sırada yer alan Yahşihan ilçesi, 2022 yılında birinci kademe ilçeler arasında yer alıp Türkiye genelinde 973 ilçe arasında 58’inci sırada gelişmiş ilçeler arasında yer almayı başardı. Türkyılmaz, “Yahşihan ilçemiz her geçen gün güzelliklere değer katarak büyümeye devam ediyor. Bu gurur hepimizin.” İfadelerini kullandı.

  • Gündem
  • 16 Haziran 2022
  • 16:08
Türkyılmaz: “Bu gurur hepimizin”

HER GEÇEN GÜN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik sıralaması araştırması (SEGE 2022) kapsamında Yahşihan ilçesi İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Birinci Kademe Gelişmiş İlçeler arasında Türkiye’de 58’inci sırada yer alırken, Kırıkkale Merkez ve ilçeler arasında da birinci sırada yer aldı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi (SEGE) sıralaması 5 yıl aranın ardından yeniden yayınlandı. 2017 yılında 0,661 skorla 2’inci kademe ilçeler arasında 198’inci sırada yer alan Yahşihan ilçemiz, 2022 yılında birinci kademe ilçeler arasında yer alıp Türkiye genelinde 973 ilçe arasında 58’inci sırada gelişmiş ilçeler arasında yer almayı başardı. Yahşihan ilçemiz her geçen gün güzelliklere değer katarak büyümeye devam ediyor. Bu gurur hepimizin.” dedi.


BİRİNCİ SIRAYA YÜKSELDİ
Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırmaları (SEGE) politika, strateji ve kamu uygulamalarına girdi sağlamak amacıyla Türkiye’deki düzey-2 bölgelerinin, illerin ve ilçelerin sosyo-ekonomik gelişmişliklerini nesnel olarak ölçen ve karşılaştıran analiz çalışmaları olarak biliniyor. Çalışmalarda, sosyo-ekonomik gelişmişliği ölçen değişkenler kullanılarak düzey-2 bölgelerinin, illerin ve ilçelerin gelişmişlik düzeyleri istatistiksel tekniklerle analiz edilmekte ve söz konusu birimlerin gelişmişlik sıralaması ortaya konuyor. Buna göre 2017 yılında yapılan sıralamada Türkiye genelinde ilçe bazında 0,661 skorla 2’inci kademe ilçeler arasında 198’inci sırada yer alan Yahşihan, il sıralamasında ise 2’inci sırada yer almıştı. SEGE 2022’de birinci kademe gelişmiş ilçeler arasında 1,778 skorla Türkiye’de 58’inci sıraya yükselen Yahşihan ilçesi, il içindeki sıralamada ise Kırıkkale Merkez’i geçerek 1’inci sıraya yükseldi. 


Haber: Burak Çalışkan
 

İlginizi Çekebilir

14 Şubat’ta Türkyılmaz’dan yaşlılara anlamlı ziyaret 

İlginizi Çekebilir

Aç kalan tilki şehre indi

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz, “Vatandaşımızdan özür diliyoruz, gerekirse Sular Birliği’nden çekiliriz”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

12495

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER