Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi üyeleri seçildi

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi üyeleri seçildi

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde Kırıkkale’yi temsil edecek olan 3 asil, 2 yedek üyenin seçimi yapıldı.

  • Kategori : Gündem
  • 16 Mayıs 2019 Perşembe
  • 18:22

3 ASİL 2 YEDEK ÜYE SEÇİLDİ

Seçimlerin yapıldığı toplantıya Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Erol Mutlu Bakır divan başkanlığını yaptı. Divan heyetinde ise Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem yer aldı. Türkiye Belediyeler Birliği hakkında katılımcılara bilgi veren Bakır, “Belediyelerin seçilmiş veya atanmış personelini eğitmek, belediyelere rehberlik etmek ve teknik destek sağlamak başlıca görevleridir. İlimizi temsil edecek meclis üyelerinin 2’si belediye başkanları arasından, 1’i ise meclis üyeleri arasından belirlenmektedir. İnşallah Ankara'da birliğin üst organlarının seçimini yaparak önümüzdeki 5 yıl şehrimize hizmet edeceğiz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

EN YÜKSEK OYU TÜRKYILMAZ ALDI

Daha sonra oylama işlemine geçildi. 3 asil, 2 yedek üyenin ifade edildiği 2 ayrı teklif sunuldu. Daha sonra kapalı oylama ile yapılan seçimler sonucu Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri belirlendi. Oylamalarda dikkat çeken detay ise en fazla oyu alan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz oldu. 55 oyla en yüksek oyu alan Türkyılmaz’ın ardından 53 oy ile Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik takip etti.

İŞTE OYLAMA SONUCU BELİRLENEN LİSTELER ŞU ŞEKİLDE;

Asil üyeliklere; Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik ve Ak Parti Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Emrah Doğan seçildi. Yedek üyeliklere ise; Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu ve MHP Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Murat Tanır seçildi. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, oylamaya girmeden doğal üye olarak meclise katılacak.

AK PARTİ’NİN LİSTESİ YETERLİ OYU ALAMADI

AK Parti’nin sunduğu teklifte asil üyelerden Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem, Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin ile yedek üyelerden ve Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu ve AK Parti Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Hafize Yıldız, yeterli oyu alamayınca seçilemedi.  

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.