Türk mutfağında Kırıkkale tanıtılacak

Farklı lezzet öbeklerinin kesişim noktası olan, tadı ve kokusuyla insanların damağında unutulmayan Kırıkkale mutfağının lezzetleri, ‘Türk Mutfağı Haftası´nda tanıtılacak.

  • Kültür Sanat
  • 21 Mayıs 2022
  • 12:02
Türk mutfağında Kırıkkale tanıtılacak

ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK 
Türk Mutfağı Haftası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinesiyle tüm Kırıkkale´de 23 Mayıs´ta kutlanacak.  İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Şebnem Kaygusuz, Türk Mutfağı Haftası kapsamında Kırıkkale´de çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. 23 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00´da Kültür Merkezi´nde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesi iş birliği çeşitli etkinlikler düzenlenecek.


PAZARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞECEK 
Kaygusuz, “T.C. Cumhurbaşkanlığı ve Sayın Emine Erdoğan´ın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile hazırlanan “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabından hareketle hayata geçirilen ‘Türk Mutfağı Haftası´ 2022 yılından itibaren ülkemizde ve dış temsilciliklerimiz aracılığı ile tüm dünyada dikkat çekecek düzeydeki etkinliklerle kutlanacaktır. Bu kapsamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün koordinasyonuyla ilimizde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesi iş birliği ile 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü  Türk Mutfağı üzerine konuşma ve slayt gösterisi ile Türk Mutfağı Haftası yemek sunumu ve tadımı gerçekleştirilecektir” dedi.


Haber: Burak Çalışkan 
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

99471

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

SIRADAKİ HABERLER