Topaloğlu: “Bu vatan sizlere minnettar”

Kırıkkale Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

  • Gündem
  • 17 Eylül 2022
  • 11:27
Topaloğlu: “Bu vatan sizlere minnettar”

ŞEHİT AİLELERİMİZİN EMRİNDEYİZ
Ziyaretlerine ilk olarak Vatan İçin Can Verenler Derneği’ni ziyaret ederek başlayan Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret ederek devam etti. Vali Yardımcısı Topaloğlu, derneklerde bulunan şehit aileleri ve gazilerle sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi. 

ALLAH, DEVLETİMİZİ İLELEBET DAİM VE MUZAFFER EYLESİN
Vali Yardımcısı Topaloğlu, “Hepiniz bir parçanızı bu topraklar için vermiş bulunmaktasınız. Sizlerin duasıyla güvenlik güçlerimiz yurt içinde yurt dışında ve mavi vatan diye tabir ettiğimiz denizlerimizde güvenliğimiz için mücadele etmektedirler. Biz sizlerle bugün bir araya geldik. İnşallah Pazartesi günü de bir arada olacağız. Ama biz bunu bir güne, bir takvime, bir aya sığdırmıyoruz. Allah imkan verdikçe her şart altında, sadece bir hastalık, bir kara günde değil, her zaman bir arada olmak isteriz. Bizden de herhangi bir isteğiniz olduğu zaman her zaman emir telakki ederiz. Allah sizleri var etsin. Yurdunuza, ocağınıza bolluk bereket ihsan etsin. Ülkesiyle devletiyle bölünmez bir bütün olan devletimizi ilelebet daim ve muzaffer eylesin inşallah” dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI 
Dernek ziyaretlerinin ardından Şırnak Silopi ilçesinde terör örgütü mensupları ile girilen çatışma sonucu 30.08.2015 tarihinde şehit olan Polis Memuru Yılmaz Dikmen’in ailesini ziyaret eden Vali Yardımcısı Topaloğlu, Şehidimizin Annesi Cennet, babası Hüseyin Dikmen ve aile fertleri ile bir araya geldi. Daha sonra 2016 yılında yapılan Şehit Jandarma Ömer Bozkurt Operasyonunda helikopterin acil inişi esnasında yaralanarak Gazi olan Uzman Çavuş Yasin Erciyas’ın ailesini ziyaret eden Vali Yardımcısı Topaloğlu, burada da Gazimiz Yasin Erciyas ve ailesi ile bir araya gelerek sohbet etti. Gerçekleştirilen ziyaretlere Garnizon ve Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Rukiye Eryılmaz katıldı.

Haber: Süleyman Ok (Stajyer)
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

21703

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER