TDV ekibi, bir engelliyi sevindirdi

Kırıkkale İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırıkkale Şubesi Kadın Kolları engelli vatandaşlara destek oluyor. Bu kapsamda bir engelli vatandaşı evinde ziyaret eden TDV ekipleri yardım elini uzatarak engelli birey ziyaret edilerek akülü sandalye hediye ettiler.

  • Gündem
  • 07 Ocak 2023
  • 10:49
TDV ekibi, bir engelliyi sevindirdi

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKKÜR ETTİ 
İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırıkkale Şubesi Kadın Kolları engelli vatandaşlara destek oluyor. Yıllardır engelli olarak Kırıkkale merkeze bağlı Etiler mahallesinde ikamet eden, Etiler Ulu Camii Kız Kur’an kursunda eğitim gören kursiyere İmam-Hatip Yusuf Yakar ile Gazi Özev’in gayretleri ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırıkkale Şubesinin katkılarıyla akülü sandalye hediye edildi. Kendisinden daha ileri düzeyde bedensel ve zihinsel engelli kardeşiyle birlikte yaşamını idame ettiren öğrenci, “Müftülük bana bu hediyeyle dünyaları verdi herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KARDEŞLERİMİZE HASSASİYET GÖSTERELİM
İl Müftü yardımcısı Demircioğlu ise “İyilik yapmak dinimizin bir emri olup, insana, hayvana, bütün canlılara yapılan iyilikte sevap vardır. İnsan kainatta diğer varlıklardan üstün yaratılmıştır. Bir takım fiziki engellere sahip olması onun bu üstünlüğünden bir şey eksiltmemektedir. Peygamberimiz (S.A.V.) engelli sahabelere özel ihtimam göstermiştir. Toplumumuzda bulunan engelli kardeşlerimize hassasiyet gösterelim.” dedi. Duygusal anlar yaşayan kursiyer, bu anlamlı hediyelerinden dolayı Müftülük camiasına teşekkür etti. Akülü arabanın teslim esnasında İl Müftü yardımcısı Hacı Turan Demircioğlu’na Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Kolları Başkanı Emine Çavdar, İmam-Hatip Yusuf Yakar, Etiler Ulu Cami Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Saadet Çetin’de eşlik etti.

Haber: Burak Çalışkan 

 

 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor

İlginizi Çekebilir

Kutluca: “Yanıldıkları her şeyin bedelini millete ödetiyorlar”

İlginizi Çekebilir

Elif Sinan davasında karar!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

59243

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER